مسئول دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه امام رضا(ع): راهبرد ما حل نیازهای کشور با اولویت سازمان‌های وابسته به آستان قدس رضوی است

۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۴۰۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۰
مهدی گنجی مسئول دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه امام رضا(ع) گفت: راهبرد و تلاش ما شناسایی نیازهای جامعه و پاسخ به آن با استفاده از روش‌های علمی است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، گنجی دراین خصو...
مهدی گنجی مسئول دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه امام رضا(ع) گفت: راهبرد و تلاش ما شناسایی نیازهای جامعه و پاسخ به آن با استفاده از روش‌های علمی است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، گنجی دراین خصوص گفت: این دفتر در اواخر سال 1393 رسمیت یافت و فعالیت آن، همکاری با صنایع و سازمان‌هایی است که نیازمند همکاری با مراکز علمی هستند.
وی با اشاره به مزیت های تاسیس این دفتر در دانشگاه، افزود: این دفتر به منظور شناسایی مشکلات کاربردی صنعت و جامعه توسط پژ‍وهشگران و دانشجویان درصدد است علم خود را در راستای کمک به جامعه به کار گیرند و همچنین معرفی توانمندی‌های دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به جامعه از دیگر اهداف این مجموعه است.
گنجی ارتباط با صنایع و ایجاد بستر همکاری مشترک، جذب پروژه های پژوهشی از خارج دانشگاه، بازدیدهای علمی، نشست های تخصصی، آموزش ها و مشاوره ها در حوزه های مختلف اعم از کارآفرینی، حوزه مالکیت معنوی و اختراعات، شرکت های دانش بنیان و پژوهش های کاربردی را ازجمله فعالیت های این دفتر برشمرد و گفت: ازابتدای سال 1394 بازدیدهای گوناگونی از محیط های صنعتی ازجمله سازمان‌های وابسته به آستان قدس رضوی مانند نان قدس رضوی، داروسازی ثامن و سایر مراکز مانند شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد و نیروگاه شریعتی، صدا و سیمای مرکز خراسان و پروژه های شهری برای دانشجویان به انجام رسیده است تا ضمن آشنایی با فضای صنعت روحیه پژوهش گری و تحقیق در دانشجویان بارورتر شود.
وی با بیان اینکه در سند چشم انداز آستان قدس رضوی، ماموریت داریم به سمت رفع نیازهای پژوهشی صنایع آستان قدس رفته و تعاملات متناسبی با سازمان‌ها و نهادهای وابسته برقرارکنیم، افزود: این تعاملات از ابتدای سال جاری آغاز شده و همکاری‌ها با سازمان ها دو طرفه است، به گونه ای که از یک سو نیازهای جامعه هدف را شناسایی و به پژوهشگران، اساتید و دانشجویان معرفی می کنیم و از سوی دیگر پژوهشگران را تشویق کنیم تا بستر مناسب را در رفع مشکلات و نیازهای جامعه فراهم سازند.
مسئول دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: ازابتدای سال1394 تا کنون انعقاد تفاهم نامه‌های این دانشگاه با بیمارستان فوق تخصصی رضوی، پارک علم و فن آوری و مرکز مشاوران جوان شهرداری به انجام رسیده است و تعامل سازنده ای با سایر سازمان‌ها نیز برقرارشده است.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال درمورد همکاری های این دفتر با شهرداری، مرکز مشاوران جوان از سال 86 فعالیت خود را آغاز کرده و ماموریتش ارتقا و مشارکت علمی و اجتماعی جوانان در مدیریت شهری است.
گنجی همکاری ها و تعاملات این دانشگاه با مشاوران جوان در مدیریت شهری را از دیگر فعالیت های این دفتر دانست و عنوان کرد: ازجمله کارهای مرکز مشاوران جوان این است که از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی جوانانی را انتخاب کند و در کنار مدیران شهری قرار دهد تا از نزدیک با ظرفیت‌های موجود در شهر آشنا شوند. با این کار سن مدیریتی کاهش می یابد که دراین بین از میان فارغ التحصیلان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) نیز یک نفر به عنوان مشاور جوان برگزیده شده و در حال انجام خدمت است.
وی به بیان اهداف همکاری با مشاوران جوان پرداخت و افزود: کسب تجربه و توانمندی جوانان، مشاوره به مدیران در حل مسائل، ایجاد پل ارتباطی میان جوانان و مدیران شهری و شبکه سازی برای نسل جوان از هدف هایی است که دراین تعاملات دنبال می شود.
مسئول دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) به برگزاری نشست‌هایی با حضور مسئولان بلند پایه شهری از سوی این دانشگاه اشاره و ابراز کرد: نشست های «تاثیر مدرنیته بر ساخت و کالبد شهری» و «بررسی تحقق پذیری طرح های توسعه شهری» از جمله عناوین این نشست ها بوده که محصول آن جمع بندی نگاه علمی و نگاه اجرایی در یک قاب است.