مسئول جدید نهاد رهبری دردانشگاه گیلان منصوب شد

۱۴ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۳ کد : ۱۴۰۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۲۱
مراسم تکریم حجت الاسلام مهدوی مسئول پیشین و معارفه حجت الاسلام بصیری مسئول جدید نهاد رهبری دردانشگاه گیلان، با حضور حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دراین دانشگاه...
مراسم تکریم حجت الاسلام مهدوی مسئول پیشین و معارفه حجت الاسلام بصیری مسئول جدید نهاد رهبری دردانشگاه گیلان، با حضور حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دراین دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین محمدیان ضمن ابرازخرسندی ازحضور درجمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان، از زحمات و خدمات حجت الاسلام مهدوی قدردانی کرد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه ها با اشاره به وجود سلایق سیاسی متفاوت درفضای کشور گفت: اشتراک در قبول اصول شرط است اما قرار نیست همه یک نوع بیاندیشند.
وی با اشاره به این امر که هرکسی که انقلاب و امام و ایستادگی در برابر دشمنان را قبول دارد خودی محسوب می شود، تأکید کرد: چتر انقلاب برای سلایق مختلف گسترده است.
حجت الاسلام محمدیان درادامه با تأکید براین مسئله که مسئولیت کارهای فرهنگی تنها کار نهاد نمایندگی رهبری نیست، گفت: مسئولیت کار فرهنگی دردانشگاه برعهده همه است.
وی درپایان خواستار همدلی و تعامل بیشتر برای انجام کار فرهنگی موثر دردانشگاه شد.
دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان هم دراین مراسم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت شیخ باقر النمر، یاد و خاطره شهدای دانشگاهی را گرامی داشت.
رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به ویژگی های خاص فعالیت در محیط های علمی و دانشگاهی، تأثیر گذاری این فعالیت ها را منوط به عملکرد هماهنگ و همدلی متولیان فرهنگی دانشگاه دانست.
دکتر رضی درادامه از همه کسانی که در حاکم کردن فضای معنوی در دانشگاه نقش داشتند اعم از دفتر نهاد رهبری، کانون های فرهنگی، تشکل های اسلامی و معاونت فرهنگی دانشگاه سپاسگزاری کرد.
وی سپس با اشاره به نقش هدایت کنندگی نهاد رهبری درفعالیت های فرهنگی دانشگاه ازحجت الاسلام مهدوی به پاس تلاش های مستمرشان دراین عرصه قدردانی کرد و نامبرده را فردی صریح، دارای عرق دینی و بی توجه به منافع مادی دانست و برایشان آرزوی توفیق و عزت کرد.
دکتررضی همچنین با تبریک به حجت الاسلام بصیری ابراز امیدواری کرد با حضور ایشان شاهد همدلی بیش از پیش متولیان امور فرهنگی دانشگاه باشیم و بتوانیم ثمره این همدلی را درفعالیت های اثرگذار فرهنگی و دینی شاهد باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین پوررضا مدیر امور دفاترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه های کشور هم دراین مراسم گفت: دانشگاه گیلان از قابلیت ها و ظرفیت های خوبی برخوردار است و جزو هشت دانشگاه جامع کشور است.
حجت الاسلام اسماعیل پوررضا اظهار امیدواری کرد تا بتوانیم دانشگاه گیلان را باتوجه به ظرفیت ها و قابلیت های خوب این دانشگاه دربخش های مختلف، بازوی مناسبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم.
وی با مهم دانستن بصیرت یادآور شد: همه ما بایستی در ابعاد مختلف علمی و فرهنگی به وظیفه تحصیلی که انقلاب اسلامی بر دوش همه ما گذاشته، با بصیرت سخن گوییم و عمل کنیم.
حجت الاسلام مهدوی مسئول پیشین نهاد نمایندگی رهبری دردانشگاه گیلان هم دراین مراسم،خدمت رسانی و انجام خدمت درسنگرهای مختلف را تکلیفی مهم دانست.
حجت الاسلام بصیری مسئول جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان هم با اشاره به این مطلب که فضای دانشگاه فضای علمی و اندیشه های متفاوت است گفت: فضای تعامل و گفت و گو باید در دانشگاه وجود داشته باشد تا اهالی دانشگاه بتوانند حرف خود را در خانه خود بزنند و بر ارتباط و تعامل همه تشکل ها و سلیقه های مختلف در دانشگاه تأکید کرد.
گفتنی است دراین مراسم حجت الاسلام پوررضا به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه های استان گیلان معرفی و ضمن تقدیر از تلاش های حجت الاسلام مهدوی،حجت الاسلام بصیری به عنوان مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه گیلان حکم خود را دریافت کرد.