مسئول پروژه‌های عمرانی وزارت نفت ازاتمام پروژه مرکز آموزش عالی شهرضا پیش از سایر پروژه های در دست اقدام خبرداد

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۰ کد : ۱۴۰۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۵
مهندس اشکان قهاری، مسئول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت در مراسم تجلیل از خیرین و افتتاح اولین ساختمان آموزشی مرکزآموزش عالی شهرضا با اشاره به اقداماتی که وزارت نفت برای تکمیل پروژه‌های سطح کش...
مسئول پروژه‌های عمرانی وزارت نفت ازاتمام پروژه مرکز آموزش عالی شهرضا پیش از سایر پروژه های در دست اقدام خبرداد
مهندس اشکان قهاری، مسئول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت در مراسم تجلیل از خیرین و افتتاح اولین ساختمان آموزشی مرکزآموزش عالی شهرضا با اشاره به اقداماتی که وزارت نفت برای تکمیل پروژه‌های سطح کشور انجام می‌دهد، اظهار کرد: در حال حاضر 3 هزار و 600 پروژه با بودجه‌ای بالغ بر 2 هزار و 800 میلیارد تومان در سطح کشور بر عهده وزارت نفت است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی با اشاره به تکمیل 3 هزار و 400 پروژه گفت: حدود 200 پروژه در سطح کشور با بودجه‌ای بالغ بر 207 میلیارد تومان در کشور باقی مانده که اقدامات تکمیلی آن در حال انجام است.
مسئول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت ادامه داد: از مجموع این پروژه‌ها 14 پروژه مربوط به وزارت علوم در سراسر کشور است که در حدود 57 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی با اشاره به اینکه پروژه مرکر آموزش عالی شهرضا در راستای مصوبه بند ز سفر ریاست جمهور در سال 88 بوده و تا سال 1393 جذب نگردید اظهار کرد: پروژه مرکزآموزش عالی شهرضا در آبان ماه 1393 به عنوان پروژه فاقد اولویت از طرف وزارت نفت شناخته شد و از لیست تعهدات طرح کمک به عمران مناطق خارج شد که با توجه به تلاش های مستمر مرکزآموزش عالی شهرضا به عنوان تنها پروژه در لیست پروژه های شرکت نفت برای سال 1394 مجددا منظور و ابلاغ شد.
وی پروژه این مرکزرا آخرین پروژه وزارت نفت در سال‌های گذشته معرفی کرد و افزود: این پروژه با وجود این که به عنوان آخرین پروژه عام‌المنفعه این وزارتخانه به‌ حساب می‌آید، اما پیش از بسیاری از پروژه‌های ما به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: این پروژه به عنوان یک پروژه مشارکتی به بهره‌برداری رسیده که سهم کوچکی از آن متعلق به وزارت نفت است.
وی با اشاره به این نکته که بودجه این پروژه‌ها از منابع داخلی وزارت نفت تأمین می‌شود، تصریح کرد: وزارت نفت با محدودیت‌های فراوانی که دارد، بخشی از توان خود را در این پروژه‌های عام‌المنفعه در زمینه‌های مختلف صرف کرده است.
مسئول پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه وزارت نفت اولویت اول این وزارتخانه را توسعه میدان گازی پارس جنوبی دانست .


( ۱ )