مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

۲۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۸:۲۶ کد : ۱۴۰۸۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۰۱
مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، انعقاد این تفاهم نامه با حضور دکتر محمدجواد دهقانی ری...
مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تفاهم نامه همکاری امضا کردند
مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. 
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، انعقاد این تفاهم نامه با حضور دکتر محمدجواد دهقانی رییس مرکز منطقه ای علوم و فناوری  و دکتر قهرمان سلیمانی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام گرفت. 
 در این مراسم دکتر دهقانی پس از بیان تاریخچه و اهداف تاسیس مرکز منطقه ای و ISC بیان داشت:  انعقاد این تفاهم نامه به منظور ایجاد هماهنگی و گسترش و تعمیق همکاری های علمی، فرهنگی و آموزشی و تبادل اطلاعات و تجربیات و استفاده بهینه از توان و ظرفیت های طرفین بویژه کاربردی کردن دستاوردهای علمی پژوهشی است.
وی اظهار داشت: این سازمان همواره درصدد معرفی و ترویج دستاوردها، تولیدات و سرمایه های فاخر علمی، آموزشی و پژوهشی مرکز منطقه ای و ISC  و حوزه های علوم و فناوری در داخل و خارج از کشور  و همچنین ایجاد ارتباط تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی سازمان های بین المللی بویژه در حوزه کشورهای اسلامی است که این تفاهم نامه نیز می تواند به این مهم کمک شایانی کند. 

دکتر دهقانی درخصوص محورهای همکاری در این تفاهم نامه گفت: برگزاری نشست های تخصصی و سمینارها و کنفرانس های علمی و فرهنگی منطقه ای و بین المللی، برگزاری کارگاه های آموزشی و علم سنجی برای اساتید دانشگاه ها و پژوهشگران و برگزاری کارگاه های ISC  برای سردبیران روزنامه ها و نشریات علمی کشورهای اسلامی از مهم ترین محورهای این تفاهم نامه است.
سرپرست ISC در ادامه گفت: تاسیس، توسعه و گسترش فعالیت و یا شاخه های مرکز منطقه ای و  ISC  براساس اعلام نیاز و اولویت بندی دانشگاه های کشورهای  اسلامی و همچنین همکاری در زمینه های مختلف چاپ و انتشار کتاب و نشریه و آثار برجسته مشاهیر علمی و فناوری در سطح منطقه و جهان با تبیین دستورالعمل های مربوطه با همکاری طرفین از دیگر مفادی است که مرکز منطقه ای و ISC بدان توجه دارد.
دکتر سلیمانی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در همین راستا به این نکته اشاره کرد که سیمای فرهنگ، مدنیت، خلاقیت و همچنین چهره علمی ایران که پایدارترین و تاثیرگذارترین آنهاست، کارآمدترین سیمایی است که می توان از ایران در ابعاد بین المللی عرضه کرد و این مهم توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تکمیل می شود و چهره علمی ایران امروز را می توانیم در سطح بین المللی نشان دهیم.
وی در ادامه گفت: امید است نشست های علمی پرباری از سوی مرکز منطقه ای و ISC در سایر کشور ها برپا شود تا شاخه های این دو سازمان در آن کشور ها فعال گردد که بسترهای لازم نیز از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آن کشور ها مهیا خواهد شد.