مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز از سوی وزارت علوم عنوان برتر را کسب کرد

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۴ کد : ۱۴۰۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۶
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سازمان امور دانشجویان به عنوان مرکز مشاوره برتر کشور در سال 1393 انتخاب شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در بخشی از این لوح تق...
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تبریز از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سازمان امور دانشجویان به عنوان مرکز مشاوره برتر کشور در سال 1393 انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در بخشی از این لوح تقدیر که به امضای دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان و دکتر حمید یعقوبی، سرپرست دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده، آمده است: پویایی هر سازمان در گرو خلاقیت و تلاش هایی است که از درون سازمان نشات می گیرد و هر تلاشی که در راستای به ثمر نشستن این خلاقیت ها باشد بی تردید نقش سازنده ای در تعالی سازمانی دارد. ضمن ارج قدردانی و ارج نهادن به تلاش ارزنده رییس و همکاران آن مرکز در ارایه خدمات روانشناختی به دانشجویان عزیز کشور، بدینوسیله آن مرکز را به عنوان مرکز مشاوره برتر کشوری در سال 1393 بر می گزیند.
بر پایه همین گزارش، از جمله شاخصه های انتخاب، مشاوره های فردی و گروهی،برگزاری کارگاه های مختلف، برگزاری جلسات سخنرانی، روان سنجی، پیگیری های مددکاری، خدمات روان پزشکی، فعالیت های شعب مشاوره دانشجویی در خوابگاه ها و دانشکده ها، همچنین انجام طرح های پژوهشی و تحقیقاتی می باشد.
گفتنی است: دانشگاه تبریز به عنوان دبیرخانه مراکز مشاوره دانشجویی منطقه 2 شامل استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان فعالیت می کند و در سال های 88 و 89 نیز عنوان برتر را کسب کرده بود. 
اضافه می نماید: این مرکز در سال جاری با هدف ارایه خدمات پیشگیرانه، درمانی و ارتقاء بهداشت روانی و با برگزاری 23 کارگاه آموزشی با محورت مهارت های زندگی، پیشگیری از اعتیاد، آگاه سازی دانشجویان از روابط عاطفی، 2 کارگاه دو روزه برای روسا و کارشناسان  مراکز مشاوره منطقه 2، 2 کارگاه  آموزش مشاوره برای مشاوران دانشگاه، کارگاه گروه درمانی برای دانشجویان ، 9 عنوان سخنرانی با موضوع ارتقاء بهداشت روانی، ایجاد شعب مشاوره در اکثر دانشکده ها و همچنین اجرای طرح سام( سامانه الکترونیکی مراکز مشاوره دانشجویی) و طرح توانمند سازی دانشجویان مشروطی و انجام پژوهش های سلامت روان و مشاوره تلفنی، به فعالیت خود ادامه می دهد.
خاطر نشان می شود: بیست وششمین گردهمایی روسای مراکزمشاوره کشور، 12 و 13 اسفندماه سال جاری در دانشگاه شیراز برگزار شد.