مرکز بین‌المللی تحقیقات تجهیزات پزشکی پروفسور سمیعی تاسیس می‌شود

۰۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۵ کد : ۱۴۰۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۹
دکترمولی‌نژاد قائم‌مقام سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درامور بین‌الملل گفت: به منظور ایجاد یک مرکز تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی برای فراهم کردن زمینه رشد نخبگان ایرانی و مطرح شدن جمهوری اسل...
دکترمولی‌نژاد قائم‌مقام  سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درامور بین‌الملل گفت: به منظور ایجاد یک مرکز تحقیق و توسعه تجهیزات پزشکی برای فراهم کردن زمینه رشد نخبگان ایرانی و مطرح شدن جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از فعالان این عرصه در سطح بین‌المللی و گام برداشتن به سوی تولید تجهیزات پزشکی دانش‌بنیان مرکز بین‌المللی تحقیقات تجهیزات پزشکی پروفسورسمیعی تاسیس می‌شود.
گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مولی‌نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت : سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران به عنوان یکی ازمراکز منحصر به فرد وزارت علوم، تاکنون توانسته‌است علاوه بر انجام فعالیت‌های علمی و فناوری شاخص در سطح ملی به جایگاه قابل توجهی درسطح منطقه‌ و بین‌الملل دست‌یابد.
وی افزود: دراین راستا ایجاد مرکز منطقه‌ای علوم و انتقال فناوری کشورهای حاشیه اقیانوس هند و تاسیس 5 مرکز تخصصی دیگر از جمله مرکز منطقه‌ای نمک‌زدایی از آب‌های شور، مرکز ملی و منطقه‌ای فناوری حلال، مرکز فناوری‌های هیدروژن و پیل سوختی، مرکز پژوهشی مطالعات سیاست‌گذاری و دیپلماسی علم، فناوری و نوآوری و مرکز تحقیقات آیرودینامیک، گواهی برای دستیابی به این جایگاه بین‌المللی است.
دکترمولی‌نژاد درادامه گفت: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مفتخر است تا نوآوری ارزشمند و جدید خود را با عنوان «تأسیس مرکز بین‌المللی فناوری تجهیزات پزشکی» به نام دانشمند ممتاز ایرانی، پروفسور مجید سمیعی معرفی کند.