مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تبریز به عنوان مرکز فعال معرفی شد

۲۸ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۰ کد : ۱۴۰۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۲
مرکز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه تبریز از سوی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری،  به عنوان مرکز بهداشت و درمان فعال دانشگاه های کشور در سال 94 معرفی شد.به...
مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تبریز به عنوان مرکز فعال معرفی شد
مرکز بهداشت و درمان دانشجویان دانشگاه تبریز از سوی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری،  به عنوان مرکز بهداشت و درمان فعال دانشگاه های کشور در سال 94 معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، طی حکمی که به امضای دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان و دکتر حمید یعقوبی، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان رسیده ، آمده است: پویایی هر سازمان در گرو خلاقیت ها و تلاش های است که از درون سازمان نشات می گیرد و هر تلاشی که در راستای به ثمر نشستن این خلاقیت ها باشد بی تردید نقش سازنده ای در تعالی سازمانی دارد. ضمن قدردانی و ارج نهادن به تلاش ارزنده رییس و همکاران محترم این مرکز در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به دانشجویان عزیز کشور بدینوسیله ان مرکز را به عنوان مرکز بهداشت و درمان فعال در سال 94 برمی گزیند.
رییس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تبریز، با اشاره به اقدامات و برنامه های موثر برا انتخاب این مرکز بعنوان فعال، گفت: آموزش کادر مرکز بهداشت در زمینه CPR  پیشرفته، آموزش کمک های اولیه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اجرای برنامه های کارنامه سلامت دانشجویان جدید الورود، غربالگری دیابت و فشار خون در بین دانشجویان ساکن خوابگاههای دانشجویی، آموزش نکات بهداشت محیط به کادر سلف ها و بوفه های دانشگاه و بازدید، آموزش و کنترل بهداشت محیط اماکن دانشگاه از اقدامات موثر بر انتخاب این مرکز بوده است.
دکتر حسین ساعی، با تاکید بر اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و اطلاع رسانی عمومی، افزود: چاپ و نشر کتاب اصول آموزش کمک های اولیه جهت استفاده دانشجویان، ، تهیه، چاپ و توزیع انواع پوستر، بروشور، پمفلت، مقالات علمی، بهداشتی و پزشکی و آموزش نکات پزشکی و بهداشتی در سطح دانشجویان و کادر دانشگاه از دیگر فعالیت هایی است که در این زمینه صورت گرفته است.
گفتنی است دکتر حسین ساعی، دبیر مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه سه کشور است.