مراسم کلنگ‌ زنی ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان سمنان در گرمسار برگزار شد

۲۳ تیر ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۲ کد : ۱۴۰۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۵
مراسم کلنگ زنی مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان سمنان در گرمسار با حضور نماینده، فرماندار و مسئولان محلی گرمسار برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر سید محمدا...
مراسم کلنگ زنی مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان سمنان در گرمسار با حضور نماینده، فرماندار و مسئولان محلی گرمسار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر سید محمداسماعیل جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان با بیان اینکه گرمسار دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه آموزش عالی است، گفت: شهر گرمسار به دلیل نزدیکی به پایتخت و شرایط منطقه ای ویژه امروزه یکی از جذاب ترین شهرهای کشور در زمینه توسعه آموزش عالی و ایجاد مراکز صنعتی است و بسیاری از دانشجویان کشور درعرصه آموزش عالی علاقه خاصی به تحصیل در گرمسار دارند.
وی افزود: با توجه به پتانسیل بالای شهر گرمسار در ایجاد کارآفرینی و کمک به اشتغال، ایجاد مرکز رشد واحدهای فناوری از ملزومات پیشرفت این شهر می باشد.
دکتر جلالی با ذکر این مطلب که زمین در نظرگرفته شده برای مرکز رشد واحدهای فناوری در گرمسار برای ایجاد فاز اول 2000 متر مربع است، تصریح کرد: مسئولان شهر باید نسبت به گسترش فضای این مکان و تسریع در ساخت آن کمک کنند.
در ادامه دکتر غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه این مرکز تاکید کرد و گفت: افزایش زیربنا و تسهیلات آموزشی برای دانشجویان، نخبگان و صاحبان صنایع قطعا ثمرات بسیاری برای شهر و استان سمنان و همچنین کشور خواهد داشت.
گفتنی است پس از مراسم کلنگ زنی هماهنگی های لازم برای ادامه همکاری ها و جلسات با مسوولین، بین مدیران پارک و مسوولین شهر گرمسار صورت گرفت.