مراسم ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه مازندران

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۴ کد : ۱۴۰۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۵
مراسم ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه مازندران ، ویژه دختران و ویژه پسران با حضور مسئولان دانشگاهی و تعداد زیادی از دانشجویان نو ورود در این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ...
مراسم ویژه دانشجویان ورودی جدید دانشگاه مازندران ، ویژه دختران و ویژه پسران با حضور مسئولان دانشگاهی و تعداد زیادی از دانشجویان نو ورود در این دانشگاه برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درابتدای این مراسم که با حضور جمعی از معاونان، روسای دانشکده ها، مدیران ستادی، اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه همراه بود، دکترسیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران با اظهار خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان ورودی جدید، ابراز امیدواری کرد: امیدوارم در مدتی که در دانشگاه مازندران مشغول به تحصیل هستید، بتوانیم خدمت گذار خوبی برای شما در راستای نظام آموزش عالی کشور باشیم.
 رئیس دانشگاه مازندران دربخش دیگری از سخنانش به مشکلات تحصیل در قبل از انقلاب اشاره و در مقایسه با شرایط پس از آن گفت: الحمدالله با پیروزی انقلاب اسلامی و پایان جنگ، شرایط تحصیل، روند رو به رشدی به خود گرفته و علاقه مندان به تحصیل، رشته های مورد علاقه خود را برمی گزینند و در دانشگاه های مورد علاقه خود تحصیل می کنند.
دکترمیرنیا سپس خطاب به دانشجویان حاضر درمراسم گفت: اکنون موقع وفای به عهد و کارستان کردن شماست که می بایست با جدیت و همت والا به درس خواندن بپردازید و کسب علم و دانش را در سرلوحه کار خویش قرار دهید.
رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران با اشاره به زحمات و تلاش هایی که والدین برای ورود فرزندشان به دانشگاه از خود نشان دادند، خاطر نشان کرد: پدر و مادر شما، شما را به عنوان امانت به ما تحویل دادند و ما نیز از طرف نظام آموزش عالی کشور مسئولیت داریم تا پس از تلاش برای خودساختگی خود، شما را نیز از لحاظ علمی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی، بسازیم و شما هم می بایست در این راه کمک حال مان باشید.
 دکترمیرنیا ادامه داد: ما تلاش خواهیم کرد تا زمینه ها و بسترهای لازم را به گونه ای فراهم کنیم تا شما بتوانید به خوبی درس بخوانید و فارغ التحصیل شوید و بتوانید به درستی مراتب بالاتر را طی کرده و برای جامعه مفید بوده و جایگزین مناسبی در بین مسئولان نظام برای انجام وظیفه باشید.
   رئیس بزرگ ترین مرکز آموزش عالی دولتی استان مازندران سپس با اشاره به برخی شرایط و ویژگی های مسئولان دانشگاهی، استادان و دانشجویان اشاره کرد و درخصوص شان و جایگاه دانشجویی در دانشگاه گفت: دانشجو کسی است که شئونات دانشجویی را رعایت کند، حرکت و رفتارش با عرف جامعه مانوس باشد، لباس نامتجانس با فرهنگ عمومی جامعه بر تن نکند، حرکت نامتجانس با فرهنگ جامعه از خود بروز ندهد و تنبلی نکند.
 دکترمیرنیا در پایان سخنانش خطاب به دانشجویان ورودی جدید بیان داشت: به میمنت زحماتی که والدین تان کشیدند، امکاناتی که ما برای شما فراهم می کنیم و عشقی که ما در خدمت به شما از خود بروز می دهیم، با جدیت درس بخوانید و با همان عشق و علاقه ای که موجب ورود شما به دانشگاه شد، در کسب علم و معرفت و خودساختگی تلاش کنید. شان یک دانشجوی مسلمان ایرانی را حفظ کنید تا بتوانید در این دنیای پر سر و صدا و پر فریب، جایگاه مناسبی را برای خود فراهم کرده و به مردمی که برای رسیدن به آینده ای روشن، چشم امید به شما بسته اند، خدمت کنید که البته این مهم تلاش، استعداد، علاقه و همت والای شما را می طلبد.