مراسم نکوداشت مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری در دانشگاه تفرش برگزار شد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۰ کد : ۱۴۰۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۱۱
همزمان با فرارسیدن گرامیداشت روز معلم و نکوداشت مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری از استادان دانشگاه تفرش طی مراسمی تجلیل شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام رسول ظرافت سرپرست نهاد نمایند ...
همزمان با فرارسیدن گرامیداشت روز معلم و نکوداشت مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری از استادان دانشگاه تفرش طی مراسمی تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام رسول ظرافت سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش در این آیین گفت: دین مبین اسلام جایگاه ویژه ای برای علم و تعلم قائل شده است و آن را ابزار و مقدمه ای برای عمل، تعقل، تعلیم و تربیت می داند.
وی با بیان اینکه معلمی شغل انبیا است افزود: جایگاه معلمان به عنوان شریف‌ترین شغل‌ها،جایگاهی والا و ویژه است، و هزینه کردن در راستای علم و شغل معلمی یک سرمایه گذاری عظیم در راه تعلیم و علم آموزی است.
حجت الاسلام ظرافیت تصریح کرد: از این رو یکی از وظایف مهم معلمان در کنار تعلیم پرداختن به امر تربیت و تادیب است،که متاسفانه این رسالت در جامعه ما به فراموشی سپرده شده است.
سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش اظهار داشت: تعلیم و تزکیه وظیفه انبیا است که بعد از آنان این رسالت، وظیفه معلمان است و باید در امر روشنگری و هدایت دانش آموزان و دانشجویان خود بکوشند زیرا دانشجویان از لحاظ رفتاری،گفتاری و منش از اساتید خود بیشتر الگو برداری می کنند.
پروفسور مهرداد عابدی عضو هیئت علمی و از استادان برجسته دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این آیین گفت: انجام وظیفه کردن در کرسی استادی یک فریضه است و کوشیدن در امر تعلیم و تربیت دانشجویان رسالت و وظیفه استادان است.
وی با بیان این که از زمان تاسیس دانشگاه تفرش با این دانشگاه همکاری داشته است اضافه کرد: همکاری با دانشگاه تفرش همکاری بیست ساله است اما امروز با آمدن نسل جدید، دیگر نیازی به ما اساتید نیست زیرا جوانانی که در دانشگاه های ما تربیت شده اند نیاز این دانشگاه را به استاد مدعو برطرف کرده و با جدیت در حال طی کردن مدارج و پله های ترقی می باشند.
گفتنی است بازدید از موزه طبیعت، علوم و فناوری  دانشگاه تفرش و اهدای لوح تقدیر از دیگر برنامه‌های این آیین بود.