مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در مجتمع آموزش عالی بم برگزارشد

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۳ کد : ۱۴۰۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۰
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) جشنی با حضور نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مدیر امور دانشجویی و دانشجویان در محل حسینیه خوابگاه شهرک دوستی  مجتمع آموزش عالی بم برگزار شد. به گ...
به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) جشنی با حضور نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مدیر امور دانشجویی و دانشجویان در محل حسینیه خوابگاه شهرک دوستی  مجتمع آموزش عالی بم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این مراسم حجت الاسلام مظاهری نماینده دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در مجتمع آموزش عالی بم به خصوصیات و ویژگی های شخصیت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت : بصیرت عمیق دینی ایشان در دفاع از ولایت بود و تشخیص دادند که در آن زمان دفاع از ولایت بر همه چیز اولویت دارد.

وی تصریح کرد : حضرت زهرا(س) سه مسئولیت مهم در طول عمر با برکتشان به بهترین شکل ایفا کردند ابتدا اینکه وظیفه فرزندی خود را به گونه ای به جای آورد که پیامبر اکرم (ص) بر دستان مبارک دخترش بوسه زد، دوم اینکه مسئولیت همسری را به شیوه ای اجرا کرد که در پایان عمر ایشان حضرت علی (ع) فرمودند که من از شما رضایت کامل دارم و سوم اینکه وظیفه مادری را به گونه ای ایفا کرد که فرزندانی چون امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را تربیت کرد که امام حسن (ع) با صلح خود با توجه به مقتضیات زمان و امام حسین (ع) در واقعه کربلا  باعث حفظ و بقاء دین شدند.

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در مجتمع آموزش عالی بم در ادامه در خصوص احترام به والدین، نیکی به پدر و مادر و اثرات دعای پدر و مادر در زندگی انسان نکات بسیار ارزنده ای را بیان کرد.

گفتنی است این مراسم با مولودی خوانی و برگزاری مسابقه به پایان رسید.

 ​