مراسم معارفه مسئول جدید دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه های آذربایجان شرقی برگزارشد

۲۰ آبان ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۷ کد : ۱۴۰۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۶
مراسم تودیع ومعارفه مسئول سابق و جدید دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی با حضور معاون امور دفاتر نهادنمایندگی ولی فقیه دردانشگاه های کشور وجمعی ازمسئولان این استان برگزا...
مراسم معارفه مسئول جدید دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه های آذربایجان شرقی برگزارشد
مراسم تودیع ومعارفه مسئول سابق و جدید دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی با حضور معاون امور دفاتر نهادنمایندگی ولی فقیه دردانشگاه های کشور وجمعی ازمسئولان این استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز دراین مراسم، با بیان اینکه درحال حاضر به برکت انقلاب، تولید علم و دانش در حوزه های مختلف در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشورمان به جایگاه خیلی خوبی در دنیا دست یافته است، گفت: سهم تولید علم و فناوری ایران از کل تولید علم جهان 5/1 درصد است که از نظر رتبه، در جایگاه 17 دنیا قرار گرفته و این امر مایه مباهات و شایسته تقدیر است.
وی تهذیب و تزکیه نفس را لازمه حرکت صحیح در تولید علم و دانش بیان کرد و افزود: امروزه تولید علم و دانش علمی ارزشمند و سودمند است که دراختیار رفاه و آسایش جامعه به کار گرفته شود.
دکترپورمحمدی به نقش و وظایف دفاتر نهاد نمایندگی دردانشگاه ها اشاره کرد وگفت: این دفاتر نقش کلیدی درتقویت ارزش های اعتقادی، دینی، بصیرت و آگاهی دهی و خودباوری دانشجویان، تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه و ایجاد فضای معنوی دانشگاه ها برعهده دارند.
رئیس دانشگاه تبریز درادامه گفت: کشور ایران دارای جوانان و دانشجویان مستعدی است که با کمک مدیران و مسئولان  و فراهم نمودن امکانات و شرایط محیطی مناسب، می توانند در رشد جامعه نقش تعیین کننده داشته باشند.
درادامه این مراسم حجت الاسلام محمد اسحاق مسعودی معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور نیز با بیان اینکه تقدیر و تشکر از زحمتکشان جامعه، یک فرهنگ اسلامی است که در آموزه های دینی ما مسلمان نیز براهمیت این کار تاکید فراوانی شده است، گفت: این امر وظیفه شرعی و دینی ما است که در قبال دیگران که برای پیشبرد اهداف نظام درعرصه های مختلف تلاش کرده اند، قدردانی ویژه ای داشته باشیم، بر همین اساس ما مسئولان و مدیران وظیفه داریم از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران که جان و مال خویش را فدای این انقلاب و نظام کرده اند، تشکر کنیم.
وی افزود: جایگاه ها، مسئولیت آفرین هستند و لذا افراد باید خیلی مراقب این مسئولیت هایی که برعهده گرفته اند، باشند که خدای ناکرده حق کسی به نا حق پایمال نشود.
به گفته حجت الاسلام مسعودی مسئولان و مدیرانی که صاحب جایگاه و سمت اجرایی در یک پست سازمانی می شوند، باید بدانند که این جایگاه ها امانت الهی هستند که در اختیار آنها گذاشته شده است و باید مراقب رفتار و کردار خویش باشند.
معاون امور دفاتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های کشور با اشاره به دانشگاه اسلامی مورد نظر رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: دانشگاه اسلامی درکنار فعالیت های فرهنگی واجتماعی، پیشروترین دانشگاه در زمینه علم و دانش در عرصه های مختلف با توجه به نیاز روز جامعه اسلامی است که نقش دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای رسیدن به این اهداف تعیین کننده است.
حجت الاسلام و المسلمین اصغر نقدی رئیس سابق دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی نیز دراین مراسم، ضمن ارائه گزارش مفصلی از 18 سال مسئولیت دردفاتر نهاد در دانشگاه های مختلف استان، ماموریت اصلی دانشگاه ها را تولید علم و دانش بیان کرد و گفت: سلاح امروز کشورها و ملت ها تولید دانش است که در این خصوص، وظیفه دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خیلی برجسته تر می باشد، چرا که مبدا هر تحولاتی در هرجامعه ای دانشگاه ها می باشند. 
وی در ادامه ایمان و عمل صالح را پایه و اساس موفقیت انسان های خوب برشمرد و افزود: افراد باید براساس مسئولیتی که در اختیار  آنها گذاشته می شود، پاسخگو و مراقب بوده و همچنین در پیشگاه خدواند متعال سربلند باشند.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین علی خدیوی رئیس جدید دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی نیز، در این آئین، توسعه اندیشه دینی، رشد مشارکت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و توسعه فضای معنوی و اخلاق اسلامی را از جمله برنامه های اصلی دفاتر نهاد در این استان برشمرد و گفت: در سال های اخیر این دفاتر دردانشگاه ها فعالیت های خوبی داشته که باید این اقدامات همچنان در پیشبرد اهداف عالی انقلاب بر اساس منویات رهبری در  اسلامی شدن دانشگاه ها ادامه داشته باشد.
گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین علی خدیوی درحال حاضر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز است و با حفظ سمت، مسئولیت دفاترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آذربایجان شرقی را بر عهده گرفته است.