مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

۱۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۲ کد : ۱۳۹۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۴
به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، اردوی معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه، در مجتمع شهید رجایی فریدون کنار با حضور دانشجویان و مسئولان دانشگاه برگزار شد.به گزارش...
مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد
 به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، اردوی معارفه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه، در مجتمع شهید رجایی فریدون کنار با حضور دانشجویان و مسئولان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل  در این مراسم گفت: امیدوارم که موفقیت های شما عزیزان استمرار داشته باشد و به مدارج عالی علمی دست یابید.
دکتر واثقی امیری گفت: شما در دانشگاهی قبول شدید که سنگ بنا و تأسیس آن بر اساس نیت خیر خواهانه یک خیر دوراندیش به نام زنده یاد سید حسین فلاح نوشیروانی بوده است و همین امر نیز مسئولیت ما و همه دانشجویان را زیادتر می کند. 
وی با اشاره به افتخارات دانشگاه در سطح ملی و بین المللی گفت: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در ردیف دانشگاه های سطح 2 کشور قرار دارد که این امر با همت، تلاش و کوشش اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارمندان این دانشگاه محقق شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تاکید کرد: تاریخ دانشگاه اثبات کرده است که هر سال بهتر از سال قبل بوده ،بنابراین تلاش کنید تا شاخصه های ارتقای علم و دانشگاه را رشد دهید و افتخارات بیشتری کسب کنید.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: شما عزیزان باید قوانین دانشگاه را در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ... به طور جامع پیگیری کرده با آن آشنا شوید و رعایت کنید.
رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل گفت: تمام تلاش مسئولان مجموعه بر آن است تا زمینه را برای رشد و تحصیل و ارتقای شما دانشجویان فراهم آورند و اگر مشکلاتی وجود دارد عمدی نیست؛ بلکه دانشگاه دارای محدویت های اعتباری، کمبود فضای فیزیکی و ... می باشد.
دکتر واثقی امیری در پایان گفت: در شکل درست و منطقی شما عزیزان می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده خود را در راستای ارتقای دانشگاه به مسئولان انعکاس دهید. 
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با عرض تبریک قبولی در این دانشگاه گفت: ما در مسیر زندگی دارای اختیار و حق انتخاب هستیم. انسان بدون اندیشه و تفکر ارزشی ندارد. بنابراین باید درست فکر کنیم و مسیر را درست انتخاب کنیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره آیه 10 سوره ملک به اهمیت موضوع تفکر و تعقل و تاثیر آن در ضلالت یا هدایت انسان ها پرداخت و گفت: اختلاف سلیقه در همه جا وجود دارد، اما باید تلاش شود که این اختلاف سلیقه ها منجر به کینه و دشمنی نشود.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی تاکید کرد: شما در سایه حمایت والدین به این موفقیت ها دست یافتید، سعی کنید تا حرمت آن ها را نگه دارید که راز عاقبت بخیری انسان در آن است.
سپس دکتر بخشی معاون آموزشی دانشگاه گفت: همه دوران تحصیلی مهم است. اگر می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی رتبه های درخشان قبولی در مقطع تحصیلات تکمیلی داشته باشید باید از بدو ورود به دانشگاه برنامه ریزی کنید.
وی با بیان این که از فرصت ها حداکثر استفاده را ببرید اظهار داشت: آیین نامه های آموزشی در سایت گلستان موجود است. مقررات آموزشی دانشگاه باید توسط دانشجو پیگیری شود و همچنین می توانید از مدیر گروه، استاد راهنما و استادان راهنمایی بگیرید.
دکتر بخشی با اشاره به پاره ای از قوانین آموزشی گفت: معدل دانشجوی ممتاز در پذیرش او در مقطع کارشناسی ارشد بسیار تاثیر گذار است.
در ادامه دکتر رنجبر معاون فرهنگی و اجتماعی با عرض خیرمقدم گفت: هدف از برگزاری این مراسم قدردانی از زحمات و تلاش شبانه روزی شما عزیزان و همچنین آشنایی شما با ارکان و قوانین دانشگاه می باشد.
دکتر رنجبر گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی، امور فرهنگی و فوق برنامه را با نگاه آموزشی برای شما عزیزان برنامه ریزی می کند و دارای 12 انجمن علمی، 15 کانون و بسیج دانشجویی می باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی به دانشجویان جدیدالورود توصیه کرد از کوچکترین فرصت برای خودسازی، دیگر سازی و بهره مندی از فضیلت ها استفاده کنید، به دنبال تهذیب نفس باشید، به فراگیری یکی از زبان های خارجی بپردازید، خودتان را ملزم به طی مدارج علمی بالا کنید و در این  راستا تلاش و برنامه ریزی کنید.
همچنین دکتر محمد رضا حسن زاده معاون دانشجویی دانشگاه به معرفی ادارت زیر مجموعه این معاونت اعم از اداره امور خوابگاه ها، رفاه، تربیت بدنی، مرکز بهداشت و مشاوره و ... پرداخت.
گفتنی است برگزاری مسابقات ورزشی و جلسات آشنایی با کانون ها و انجمن ها از دیگر برنامه های این اردو بود.