مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهیدباهنرکرمان برگزار شد

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۶ کد : ۱۳۹۹۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۶
جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود، باحضور هیئت رئیسه دانشگاه شهیدباهنر کرمان و جمع کثیری از دانشجویان جدیدالورود دراین دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترطاهر رئیس دانشگا...
جلسه معارفه دانشجویان جدیدالورود،  باحضور هیئت رئیسه دانشگاه شهیدباهنر کرمان و جمع کثیری از دانشجویان جدیدالورود دراین دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکترطاهر رئیس دانشگاه شهیدباهنر، ضمن خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورود خلاصه ای از وضعیت کنونی دانشگاه شهیدباهنر را خدمت حاضرین معرفی کرد.
 وی افزود: دانشگاه کرمان درسال 54 به همت بزرگ مردی، به نام زنده یاد مهندس افضلی پور و همسر بزرگوارشان مرحوم فاخره صبا تاسیس شد.
رئیس دانشگاه شهیدباهنرکرمان گفت: بنده از اولین ورودی های این دانشگاه در سال 55 بودم که دانشگاه با حدود 200دانشجو و با تعداد اندکی رشته شروع به کار کرد که دانشجویان آن روز مردان سیاست، علم و پژوهش هستند که باعث افتخار و جزو برترین های جهان به شمار می روند.
  
دکتر طاهر گفت: این دانشگاه با نیت خالص بانی آن بعد از 41 سال جزو بزرگ ترین دانشگاه های کشور است که درحال حاضر حدود 15000 دانشجو دارد.
 علت تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه ها تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاست.
  وی افزود: دانشگاه شهید باهنر تا به حال دارای بیش از 70000 فارغ التحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری داشته است. تعدادی از فارغ التحصیلان دوره، جزء برترین های علمی جهان هستند و تعدادی از فارغ التحصیلان این دانشگاه در دانشگاه های کشور، عضو هیأت علمی دانشگاه درحال تدریس هستند.
  رئیس دانشگاه شهیدباهنر بیان کرد: دانشگاه شهید باهنر در حال حاضر بیش از 650عضو هیئت علمی دارد که بیش از 100 نفر استاد تمام، 140 نفر دانشیار، و مابقی استادیارند.
وی درادامه افزود: در حوزه فرهنگی و پژوهشی نیز این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر است که شامل 65 انجمن علمی دانشجویی است.
دکتر طاهر گفت: در سال 94، 670 برنامه فرهنگی اجرا شده داشتیم. در سه سال اخیر توسط اعضای هیئت علمی این دانشگاه بیش از 4200 مقاله علمی-پژوهشی "ای اس ای" و بیش از 1300 مقاله علمی-پژوهشی "ای اس سی" به چاپ رسیده است.