مراسم گرامیداشت هفته آموزش در دانشگاه یزد برگزار می شود

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۶ کد : ۱۳۹۷۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۲۶
دکتر قاسم برید لقمانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد از برگزاری مراسم بزرگداشت هفته آموزش و تجلیل از اساتید نمونه در این دانشگاه خبر داد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر برید لقم...
دکتر قاسم برید لقمانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد از برگزاری مراسم بزرگداشت هفته آموزش و تجلیل از اساتید نمونه در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر برید لقمانی هدف از نامگذاری هفته آموزش در تقویم کشور را توجه به جایگاه رفیع آموزش در رشد و توسعه کشور دانست و گفت: خوشبختانه فرهنگ آموزش و دانش افزایی فرزندان در خانواده‌های یزدی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اینکه دانش آموزان یزدی در 20 سال اخیر در کنکور سراسری رتبه برتر را داشته اند، گواه روشنی بر این مدعاست.
وی در ادامه به مناسبت هفته آموزش از خانواده های یزدی، دانش آموزان و مشاوران تحصیلی خواست با مطالعه بیشتر در زمینه توانمندی‌های دانشگاه یزد، دانش آموزان ممتاز را به انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل تشویق کنند.
معاون آموزشی دانشگاه یزد همچنین از فعال سازی بخش هیئت ممیزه در وب سایت دانشگاه در قسمت حوزه ریاست دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: در وب‌سایت دانشگاه بخشی هم به عنوان ترفیع و شورای برنامه ریزی درسی در حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی فعال شده است که اعضای هیئت علمی دانشگاه می توانند با مراجعه به این صفحات از آیین نامه ها و فرم های مربوط به آن بهره مند شوند.
وی در پایان با اشاره به تاریخچه این دانشگاه گفت: نهال نوپایی که در سال 67 به همت سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی شروع به کار کرد و کمتر از 50 دانشجو در مقطع کارشناسی داشت امروز تبدیل به درخت تنومندی شده است که در 62 رشته کارشناسی، 80 رشته کارشناسی ارشد و  37 رشته دکترا با 14000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا پرنشاط و پرامید به رشد و بالندگی خود ادامه می‌دهد.