مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزارشد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۵ کد : ۱۳۹۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۴
دراین مراسم دکترعلی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با تبریک این ایام، واقعه انقلاب اسلامی را بزرگترین رخداد قرن بیستم خوانده و بسیاری از معادلات سیاسی جهان را متاثر از این خروش ملی دانست....
دراین مراسم دکترعلی رضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) با تبریک این ایام، واقعه انقلاب اسلامی را بزرگترین رخداد قرن بیستم خوانده و بسیاری از معادلات سیاسی جهان را متاثر از این خروش ملی دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترباقری ثالث یکی از مهم ترین دستاور های این انقلاب را رشد علمی چشمگیر کشور عنوان کرد و گفت: این مطلب مورد توافق دوست و دشمن است و واضح است که اقتدار فعلی کشورمان در عرصه دیپلماسی ناشی از همین رشد علمی درعرصه های گوناگون است.
وی به نقش اساسی حوزه آموزش عالی در پیشبرد اهداف کشور در تمامی عرصه ها اشاره کرده و ادامه داد: دانشگاه های ما مهد استکبار ستیزی و عدالت خواهی بوده و این ایفای نقش توسط دانشگاه ها یکی از دلایل وقوع حوادث قبل از انقلاب به شمار می رود.
دکتر باقری ثالث گفت: تاثیرگذاری دانشگاه ها به وقایع دوران انقلاب محدود نمی شود بلکه کلیدی ترین افراد در دفاع از میهن اسلامی درسال های جنگ تحمیلی هم نخبگان دانشگاهی بودند و درحال حاضر نیز ماحصل از خودگذشتگی های شهدای جهاد علمی، اقتدار ایران در حوزه های  مختلف است.
وی رشد آمار علمی از لحاظ تعداد دانشگاه ها، دانشجویان، اساتید و مقاله های پژوهشی را مورد تحلیل قرار داده و این آمار خیره کننده را تضمینی برای آینده روشن این مرز و بوم دانست.
رئیس اولین دانشگاه دخترانه تأسیس شده پویای پس از انقلاب، از دانشجویان خواست با توجه به نقش مهم دختران درحوزه علم و مهمتر از آن خانواده، با پیروی از سیره شهدا و خادمان واقعی انقلاب حق آنان را ادا کرده و اعتلای میهن اسلامی مان را هدف اصلی خود بدانند.
درادامه این مراسم سردار غلام رضا جعفری مشاور رئیس ستاد کل نیروهای با بیان خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی و جان فشانی های انقلابیون گفت: درحال حاضر وظیفه سنگینی به دوش ماست و آن چیزی نیست جز ادامه راه کسانی که خون خود را در راستای اهداف والای اسلام هدیه کردند و این تنها راه جلوگیری از انحراف درجامعه است.
سردارجعفری ادامه داد: شما دانشجویان برای اینکه بتوانید دراین مسیر موفق باشید باید وقایع دهه 60 را بدقت مطالعه کنید و با بینشی واقعی نسبت به بایسته های این انقلاب، راه خود را ادامه دهید.
گفتنی است اجرای ضرب باستانی و شعر خوانی با عنوان "انقلاب و امید" از دیگر قسمت های این مراسم بود.