مراسم گرامیداشت سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در مجتمع آموزش عالی بم برگزار شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۰ کد : ۱۳۹۷۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۳
مراسم جشن انقلاب به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر در مجتمع آموزش عالی بم برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور هیئت رئیسه مجتمع و نما...
مراسم جشن انقلاب به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر در مجتمع  آموزش عالی بم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور هیئت رئیسه مجتمع و نماینده نهاد مقام معظم رهبری و جمعی از دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان مجتمع برگزار شد دکتر نظام آبادی پور رئیس مجتمع آموزش عالی بم ضمن تبریک به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را که یادآور تلاشها و مجاهدت های  ملت غیور و انقلابی و قهرمان پرور ایران است را به همه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان اظهار داشت: وظیفه همه ما این است که یاد امام و شهدا و تمام کسانی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند را گرامی بداریم .
وی در ادامه به بحث ریشه های انقلاب و این که چه عواملی سبب شد که انقلاب شکل گرفت و وظایف ما در زمان فعلی و نقش ما در خصوص انقلاب چیست اشاره کرد و افزود: ما جامعه دانشگاهی موظفیم  به عنوان نیروهای علمی و جوان و متعهد با این همه حمله و هجمه فرهنگی دشمن مقابله کنیم تا انقلاب اسلامی و دستاوردهایش را حفظ کنیم.
دکتر نظام آبادی پور به همه دانشجویان توصیه کرد تا در فعالیت های فرهنگی مشارکت فعال و نقش پر رنگی داشته و در عین حال مطالبه گر باشید تا بتوانیم فعالیت ها و برنامه های فرهنگی را با شور و نشاط هر چه بیشتر برگزار کنیم.
در ادامه مراسم مظاهری نماینده نهاد رهبری در مجتمع  آموزش عالی بم ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر و آغاز ترم تحصیلی جدید و تقدیر و تشکر از مسئولان مجتمع به جهت برگزاری برنامه های فرهنگی و جشن انقلاب  به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین به چگونگی شکل گیری یک انقلاب اشاره کرد و گفت: برای یک انقلاب سه عامل مردم، رهبر و ایدئولوژی دخیل است که رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام (ره) در عین سادگی از یک شخصیت معنوی و کاریزماتیک برخوردار بود و مردم نیز معنوی وار وارد صحنه شدند وانقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
وی پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربی و امریکای شمالی را یاد آور شد  که فرمودند شما جوانان غربی و امریکای شمالی کاری به تبلیغات سوء رسانه ها علیه اسلام نداشته باشید بروید اول پرسش  و کاوش کنید درباره سیاه نمایی های گسترده علیه اسلام و دوم شناختی بی واسطه از دین اسلام بدست آورید و با قرآن و زندگی پیامبر بزرگ اسلام آشنا شوید که این پیام غوغایی را در جامعه غربی و امریکایی بوجود آورد.
مظاهری همچنین به پیشرفت دانشگاهها بعد از انقلاب اشاره کرد که اصلا قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و رشد چشمگیری داشته است.
گفتنی است در پایان این مراسم به نفرات برتر مسابقاتی که به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر برگزار شده بود با اهدای جوایزی تقدیر شد .