تعامل سازنده شورای شهر بندرعباس با پارک علم و فناوری هرمزگان

۱۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۸ کد : ۱۳۹۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۰
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با حضور در جلسه شورای شهر بندرعباس به تشریح عملکرد پارک علم و فناوری هرمزگان پرداخت و گفت: دست اندرکاران پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای تحقق سیاست های وزارت علوم بر...
 تعامل سازنده شورای شهر بندرعباس با پارک علم و فناوری هرمزگان
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با حضور در جلسه شورای شهر بندرعباس به تشریح عملکرد پارک علم و فناوری هرمزگان پرداخت و گفت: دست اندرکاران پارک علم و فناوری هرمزگان در راستای تحقق سیاست های وزارت علوم برنامه های منسجمی را برای سال جاری آماده کرده اند که برآیند آن ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی است.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس علی فتی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر بندرعباس می تواند بازوی قدرتمندی برای توسعه فرهنگ کارآفرینی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان باشد، افزود: هرمزگان و بویژه شهر بندرعباس افراد خلاق و دارای ایده زیادی دارد اما به جهت عدم حمایت آنها و بعضا ناآشنایی آنها از وجود دستگاه های حمایتی موفق به عملیاتی شدن ایده هایشان نمی شوند.
مهندس فتی با بیان اینکه طی ماه های اخیر فرزندان هرمزگان توانمندی هایشان را ثابت کرده اند به برخی از این دستاوردها اشاره کرد و افزود: تولید داروی رفع ناباروی توسط یکی از شرکت های زیر مجموعه پارک علم و فناوری یکی از این دستاوردها بود که در نوع خود بی نظیر است.
وی همچنین گفت: تولید کود اسید آمینه با استفاده از ریز جلبک اسپرولینا، سامانه هوشمند کنترل تجهیزات الکترونیکی از دیگر دستاوردهای پارک علم و فناوری به شمار می روند که حمایت از آنها می تواند زمینه شکوفایی بیشتر را فراهم آورد.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اضافه کرد، ما اعتقاد داریم که فناوری باید در متن مردم بیاید و سهم آنها برای مردم هم باید مشخص باشد از این رو برای اینکه مردم با این فرصت ها آشنا شوند نیاز است شورای شهر که برخاسته از متن مردم است به همکاری پارک علم و فناوری هرمزگان بیاید.
درادامه این جلسه ملایی رئیس شورای شهر بندرعباس با تقدیر از دستاوردهای پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: شورای شهر بندرعباس از هر اقدامی که به چرخه علم و فناوری کمک کند دریغ نمی کند.
وی افزود: اقداماتی که می تواند در این زمینه راهگشا باشد در قالب مصوبه در شورای شهر به تصویب خواهد رسید تا کمکی هرچند کوچک برای گسترش فرهنگ کارآفرینی مبتنی بر علوم دانش بنیان داشته باشد.