مراسم گرامیداشت روز معلم در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۳ کد : ۱۳۹۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۶
مراسم گرامیداشت یاد و اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم در سالن آمفی تئاتر زنده یاد نوشیروانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور مسئولان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه برگزار شد. به گزارش ر...
مراسم گرامیداشت یاد و اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم در سالن آمفی تئاتر زنده یاد نوشیروانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضور مسئولان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض تبریک و تشکر و قدردانی از حضور همکاران گفت: ما معتقدیم که مدیریت مجموعه باید با همفکری و همیاری همه اعضا صورت بگیرد و سعی کردیم تا با مشورت و مشارکت دادن اعضای مجموعه در راستای پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه قدم برداریم.
وی افزود: علی رغم این که با نبود امکانات، فضا، نیروی انسانی، ابزار و زیرساخت ها روبرو هستیم اما این ها نباید مانعی برای بروز استعدادها و پتاسیل بالای موجود در دانشگاه باشد و باید سعی کنیم تا حداکثر استفاده را از این فضا داشته باشیم.
دکتر واثقی امیری تأکید کرد:یکی از بزرگ ترین معضلات ما علاوه بر کمبود فضای فیزیکی، مشکلات اعتباری است. نباید متکی به منابع اعتباری دولتی باشیم. در طی دو سال اخیر در ردیف دانشگاه هایی بودیم که بیشترین افزایش اعتبار را داشتیم ولی این کافی نیست و نباید تنها متکی به منابع آموزشی باشیم بلکه باید با فعالیت های پژوهشی سودمند و مشارکت های مردمی تأمین منابع کنیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ضمن عرض خیرمقدم و تبریک روز معلم در بیان اهمیت جایگاه معلم به حدیثی از رسول اکرم (ص) اشاره کرد که فرمودند: در زندگی انسان معلم جایگاه پدر را برای او دارد.
وی گفت: شهید علامه مرتضی مطهری یک اندیشه، مسیر، راه و تفکر است و تنها منحصر در یک روز نیست، بلکه یکی از رموز اصلی موفقیت شهید مطهری، جنبه های عرفانی و اخلاقی ایشان است و زیباترین کار استاد این بود که در جای جای کردار، رفتار و گفتارش خدا را نشان می داد.
وی در خاتمه با اشاره به خطبه 94 نهج البلاغه که حضرت علی (ع) فرمودند: تا جان در بدن دارید کاری برای خود بکنید، ابراز امیدواری کرد: جنبه عرفانی و اخلاقی شهید مطهری در ما تجلی بیشتری داشته باشد و در مسیر او ثابت قدم باشیم.
در ادامه پروفسور بخشی معاون آموزشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عرض خیر مقدم و تبریک این روز گرانقدر گفت: معاونت آموزشی دانشگاه سعی کرد تا فعالیت های مربوط به امور پرسنلی به گونه ای رقم بخورد که اعضای هیئت علمی هیچ گونه دغدغه ای در زمینه ارتقا و ترفیع نداشته باشند.
وی گفت: در طول 2 سال گذشته آموزش عالی با شرایط متفاوتی روبه رو بوده است و دانشگاه ها با مشکل جدی کاهش دانشجو روبه رو شدند و این مشکلات فرآیندهای جذب و پذیرش را تحت تاثیر قرار می دهد.
پروفسور بخشی افزود: دانشگاه ما در بین دانشگاه های کشور کمتر با این چالش ها روبرو بود و البته حضور مؤثر اساتید در دانشگاه بسیار مهم است؛ زیرا لازمه توسعه، پیشرفت و زنده بودن دانشگاه در حضور به موقع استادان است.
در خاتمه اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
گفتنی است در این مراسم از استادان نمونه، ارتقا یافته و بازنشسته دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تقدیر شد.