مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد

۲۲ آذر ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۴ کد : ۱۳۹۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۳
آئین بزرگداشت روز دانشجو، با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ هیئت رئیسه دانشگاه با دانشجویان در محل تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، باتوجه به همزمانی روز دانش ...
مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد
آئین بزرگداشت روز دانشجو، با برگزاری جلسه پرسش و پاسخ هیئت رئیسه دانشگاه با دانشجویان در محل تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، باتوجه به همزمانی روز دانشجو با سلسله مباحث معرفت که هر هفته در محل تالار وحدت دانشگاه برگزار می شود، حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر، ضمن تبریک این روز به دانشجویان، به متناسب بودن آیه 7 سوره آل عمران با این روز اشاره کرده و راسخون در علم را تشریح کرد.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: العلمُ نورٌ، همه‌ پیشرفت‌های حاصل شده را محصول علمی دانستند که از عالم مجردات است.
در ادامه هیئت رئیسه دانشگاه در جایگاه حضور یافته و ضمن تبریک این روز به دانشجویان، به پرسش‌های آنان پاسخ دادند.
مسائل و معضلات حوزه سلف سرویس، خوابگاه‌ها، نقلیه، راه‌اندازی بازارچه دانشگاه، خوابگاه شهداء و امکانات ورزشی خوابگاه‌ها از جمله‌ مطالبات بسیاری از دانشجویان بود که دکتر نظری، معاون دانشجویی دانشگاه، به آنها پاسخ داد.
سوالات متعددی پیرامون حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه، نزدیکی فاصله امتحانات، شرایط انتقالی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و شهریه‌های دانشجویی نیز وجود داشت که دکتر مولایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دکتر تراز مدیرکل آموزشی دانشگاه به آنها پاسخ دادند.
دکتر طاهر، سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان ، ضمن تبریک این روز به کلیه دانشجویان، افزود: همه‌ اعضای هیئت رئیسه دانشگاه نهایت تلاش خود را برای برآورده ساختن خواسته‌های دانشجویان به کار خواهند گرفت.
وی در پاسخ به سوالات متعددی پیرامون تجهیز آزمایشگاه‌ها، افزود: مبالغی در جهت تجهیز و بهسازی برخی آزمایشگاه‌ها تزریق شده است که متأسفانه کافی نبوده و کمبود بودجه را یکی از مشکلات دانشگاه دانست.
سرپرست دانشگاه شهید باهنر، ابراز امیدواری کرد که با تشکیل شورای صنفی دانشجویان بسیاری از معضلات و مشکلاتی که در این جلسه به آن اشاره شد، برطرف خواهد شد.
دکتر ابراهیمی، مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه نیز در سخنان کوتاهی افزود: دانشجویانی که رتبه آنها زیر 2000 بوده است بنابه قولی که داده شده بود، مورد تشویق قرار گرفته‌اند.
دکتر اسلامی، معاون مالی، اداری و مدیریت منابع دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: هزینه‌های پرداختی از طرف دانشجویان برای خوابگاه‌، به صورت مستقیم به حساب اداره رفاه وزارتخانه واریز می‌شود، وی ضمن پاسخ به سوالی پیرامون انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه، از همگان خواست تا پس از فارغ‌التحصیلی نیز ارتباطشان با دانشگاه را حفظ کنند.
هفته پژوهش بحث دیگری بود که به آن پرداخته شد. خانم دکتر احتشام زاده، ضمن گرامیداشت این هفته، از برگزاری مراسمی با همین عنوان خبر داد و افزود: طی مراسمی که روز سه‌شنبه17آذرماه در محل تالار وحدت برگزار می‌گردد از پژوهشگران برتر در رشته‌های مختلف علمی تقدیر خواهد شد.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان ، با اشاره به این نکته که دانشگاه از پایگاه‌های داده‌ی بسیار قوی برخوردار است خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای استفاده از مطالب علمی به روز دنیا،  10 پایگاه معتبر علمی جهان برای دانشجویان دانشگاه قابل دسترسی است.
دغدغه دانشجویان در حوزه نشریات دانشجویی و مطالب چاپ شده در آنها، تشکل‌ها و مسائل سیاسی دانشگاه، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی توسط معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پاسخ داده شد.
دکتر بصیری در ادامه ضمن اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی مختلفی در سطح دانشگاه و باتوجه به سلایق دانشجویان در حال برگزاری است، ضعیف بودن زیرساخت‌های موجود را یکی از مشکلات در اجرای این برنامه‌ها برشمرد.
وی همچنین با تأکید بر مشارکت فعال دانشجویان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی، ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر، در راستای برآورده ساختن مطالبات فرهنگی دانشجویان، اقدامات بهتری صورت گیرد.