مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد مؤسس دانشگاه صنعتی بابل برگزار ‌شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲:۱۶ کد : ۱۳۹۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۸
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "arial", "sans-serif"; font-size: 18pt">هم زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ،مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد درگذشت مرحوم سید حسین فلاح نوشیروانی مؤسس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضورجمعی ازمسئولین وکارکنان دانشگاه صنعتی نو</span></div> ...
هم زمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) ،مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد درگذشت مرحوم سید حسین فلاح نوشیروانی مؤسس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با حضورجمعی ازمسئولین وکارکنان دانشگاه صنعتی نوشیروانی، خیرین و کارکنان آموزش و پرورش و مرکز نگهداری از معلولان نوشیروانی بابل برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترجواد واثقی امیری سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل دراین مراسم گفت: امروز مصادف است با شهادت حضرت فاطمه (س) بانوی دو عالم که معنویت موجود درجامعه، مدیون دین اسلام، پیامبر اکرم (ص) و حضرت فاطمه (س) و خاندان مطهر اوست، امروز هیچ توسعه ای بدون معنویت ارزش ندارد و ما مصادف شدن سالگرد مرحوم نوشیروانی را با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به فال نیک می‌گیریم.
وی افزود: خداوند توفیق بسیاربزرگی به مرحوم نوشیروانی ارزانی داشت تا از امکاناتی که دراختیار داشت به نحو احسن استفاده کند و اموال خود را با توجه به نیاز جامعه به کار گیرد.
سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: امروز ضرورت توسعه و گسترش و رشد دانشگاه به همان اندازه نیاز تاسیس دانشگاه را که مرحوم نوشیروانی در آن زمان  تشخیص داد، احساس می شود.
دکترواثقی امیری گفت: در دوره ای موسسه مشارکت های مردمی به نیت مرحوم نوشیروانی شکل گرفت و از آثار و نتیجه عملکرد این مؤسسه تبدیل دانشکده فنی و مهندسی نوشیروانی بابل به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بود، احیای این موسسه نیازمند همفکری و همکاری کسانی است که به شهر، دانشگاه و مرحوم نوشیروانی می اندیشند.