مراسم گرامی‌داشت روز معلم در دانشگاه مازندران

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۸ کد : ۱۳۹۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۱
در مراسم گرامی‌داشت روز معلم از اعضای هیئت علمی نمونه دانشگاه مازندران تجلیل شد        به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، مراسم...
در مراسم گرامی‌داشت روز معلم از اعضای هیئت علمی نمونه دانشگاه مازندران تجلیل شد
        به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، مراسم گرامی داشت روز معلم با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.
       دکتر علی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران در این مراسم با ارایه گزارشی در خصوص چگونگی انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه، گفت: انتخاب استاد نمونه در سال های قبل با تمام نقاط قوتی که داشت، اشکالات و انتقادات را با خود به همراه داشت، چنان که ممکن است امسال هم همین اشکالات باشد.
       معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران شیوه انتخاب استادان نمونه را به دو گونه معرفی کرد و افزود: شیوه اول، شیوه مرسوم دانشگاه بوده که بر اساس آن، متقاضیان فرم های مربوطه را تکمیل کردند و بعد از بررسی در دانشکده، در کمیته تصمیم گیری دانشگاه جمع بندی شد و براساس دستورالعمل، 3 درصد از اعضای هیئت علمی گروه های سه گانه علوم پایه، علوم انسانی، فنی و مهندسی و هنر و معماری، در صورتی که 65 درصد امتیاز به بالا را احراز کرده باشند می توانستند در شمار منتخبین قرار گیرند که در مجموع 10 نفر به این شیوه برگزیده شدند.
       معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران سپس به شیوه دوم انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه اشاره کرد و گفت: در این شیوه به دانشکده ها اختیار داده شد که در مجموع و با توجه به مولفه ها و شاخص هایی که یک هیئت علمی نمونه باید دارا باشد، یک نفر را به کمیته تصمیم گیری معرفی کنند که در نهایت 8 نفر نیز به این شیوه و به عنوان اعضای هیئت علمی منتخب دانشکده ها معرفی شدند.
       دکتر باقری خلیلی ضمن تبریک به اعضای هیئت علمی معرفی شده به عنوان نمونه، خاطرنشان کرد: از نظر ما همه اعضای هیئت علمی نمونه اند و می توانند نمونه باشند.
گفتنی است در ادامه مراسم، دکتر سید خلاق میرنیا رئیس دانشگاه به همراه دکتر ابراهیم صالحی عمران معاون توسعه و پشتیبانی، دکتر محمود دیانی معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر علی اکبر باقری خلیلی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در جایگاه قرار گرفته و به سئوالات اعضای هیئت علمی حاضر در مراسم پاسخ گفتند.