مراسم گرامی داشت روز زن در دانشگاه سیستان و بلوچستان

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۳ کد : ۱۳۹۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) جشن میلاد حضرت زهرا و بزرگداشت مقام زن، با حضور جمع کثیری از استادان و کارکنان زن با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزارشد. به گزارش روابط عموم...
به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) جشن میلاد حضرت زهرا و بزرگداشت مقام زن، با حضور جمع کثیری از استادان و کارکنان زن با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترعلیرضا بندانی ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان در سخنانی ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت زهرا(س) ایشان را مایه فخر و مباهات همه مسلمانان دانست و الگوگیری از شخصیت کامل و بی بدیل دخت رسول خدا را برای زنان مایه آرامش و سعادت در زندگی برشمرد.
وی نقش بانوان را درعرصه های اجتماعی ارزشمند و با اهمیت دانست و افزود: امید است سال 95 با تلاش و همت همکاران دانشگاهی متفاوت تر از سال قبل باشد و بتوانیم با ایجاد محیطی شاد و دلپذیر با اخلاق مداری و اخلاق محوری به اهداف از پیش تعیین شده جهت رشد و اعتلای بیشتر دانشگاه برسیم.
دکتربندانی نقش کارکنان زن در دانشگاه را مهم دانست و انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی و ایجاد شور و نشاط درمحیط زندگی و کار را مهم دانست و از این عزیزان خواست با حضور پر رنگ تر در فعالیت های دسته جمعی از قبیل فعالیت های زیارتی، فرهنگی و سیاحتی از امکانات دانشگاه استفاده کنند.
حجت الاسلام دین پرور معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه دردانشگاه با تبریک میلاد فرخنده حضرت زهرا(س) با ذکر حدیثی از امام باقر(ع) رسیدن به کمال را در فهیم بودن در دین، مدیریت درآمد خانواده و صبر در مقابل مشکلات دانست.
دکتر مهنا معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سیستان وبلوچستان سخنران پایانی مراسم بود. وی حضرت زهرا(س) را به عنوان بانویی که عشق و محبت را به خانه حضرت علی(ع) برد الگویی برای همه انسان ها دانست.
وی با بیان این نکته که زنان می توانند در زندگی فرزندان و همسر خود نقشی اساسی داشته باشند، افزود: زن و مرد هیچکدام بر هم برتری ندارند و تاریخ از زمان نهضت تنباکو، قیام 17 شهریور و 22 بهمن تا کنون شاهد حضور زنان در کنار مردان بوده است و زنان در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی در ایران نقشی اساسی داشته اند.
دکتر مهنا با بیان اینکه هیچ وظیفه و رسالتی بالاتر از تربیت فرزندان نیست گفت: هیچ وظیفه و رسالتی بالاتر از تربیت فرزندان نیست ولی تضادی بین این وظیفه و حضور زنان در جامعه وجود ندارد و همواره زنان درعرصه های مختلف توانمندی های خود را نشان داده اند و بیش از نیمی از جمعیت ایران را زنان تشکیل می دهند و اگر می خواهیم به اقتصاد مقاومتی عمل کنیم باید زنان درجامعه نقشی اساسی داشته باشند. هر روز، روز زن، انسانیت و انسان بودن است. 
گفتنی است اجرای موسیقی، پخش کلیپ و برگزاری مسابقه از دیگر برنامه های این مراسم بود.