مراسم گرامی داشت چهلمین سال تاسیس دانشگاه بیرجند برگزارشد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۱ کد : ۱۳۹۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۹
مراسم گرامی داشت چهلمین سال فعالیت آموزشی دانشگاه بیرجند با حضور رؤسای سابق دانشگاه بیرجند، اولین دانشجویان ورودی دانشگاه، فارغ التحصیلان برتر، استادان،دانشجویان،مسئولان کشوری، استانی، حامیان و خیران ...
مراسم گرامی داشت چهلمین سال تاسیس دانشگاه بیرجند برگزارشد
مراسم گرامی داشت چهلمین سال فعالیت آموزشی دانشگاه بیرجند با حضور رؤسای سابق دانشگاه بیرجند، اولین دانشجویان ورودی دانشگاه، فارغ التحصیلان برتر، استادان،دانشجویان،مسئولان کشوری، استانی، حامیان و خیران دراین دانشگاه بیرجند برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این مراسم همزمان با اولین سال تأسیس بنیاد حامیان دانشگاه جهت معرفی امکانات، توانمندی ها و دستاوردهای دانشگاه بیرجند با حضور جمع کثیری از نخبگان استان خراسان جنوبی برگزارشد.
به مناسبت برگزاری این مراسم دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری پیامی صادر کرد که متن پیام به شرح ذیل می باشد:
افتخار دارم به عنوان وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور چهلمین سال تاسیس دانشگاه بیرجند را به استادان، پژوهشگران، دانشجویان، کارکنان و مردم فرهنگی و فرهیخته استان خراسان جنوبی تبریک بگویم.
دانشگاه بیرجند یکی از دانشگاه های پرسابقه این مرز و بوم و نگین آموزش عالی شرق کشور بوده که درطی چهل سال اخیر خدمات شایسته ای انجام داده است.
خدمات ارزنده دانشگاه بیرجند به عنوان نمونه ای از خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی درتوسعه آموزش عالی، در منطقه و کشورعزیزمان ایران ابعاد مختلفی داشته است که تربیت نیروی متخصص و کارآمد از آن جمله می باشد.
نقش بی بدیل دانشگاه بیرجند در ارتقای فرهنگ عمومی، چرخش اقتصاد منطقه، قطب نگهداشت جمعیت درمنطقه مرزی و توسعه پایدار منطقه انکارناپذیر است.
شاخص هایی همچون نسبت دانشجو به شهروند، نرخ مشارکت عمومی در تصمیمات اجتماعی و انتخابات و رتبه امنیت عمومی گواهی براین کار کرد موفق موفقیت است.
موفقیت فارغ التحصیلان این دانشگاه در راهیابی به مقاطع تحصیلی بالاتر و به خصوص دردانشگاه های تراز اول بیانگر بهره وری خوب  آموزش عالی دردانشگاه بیرجند و استان خراسان جنوبی است.
اینک درفضای بین المللی موجود پس از برجام دانشگاه بیرجند با تکیه بر توانمندی های موجود و بهره گیری از اندیشه استادان، پژوهشگران و دانشجویان می تواند نقش مهمی در تکمیل چرخه تبدیل علم به ثروت و همچنین ارتقای مراودات علمی علمی بین المللی و به ویژه همکاری با کشورهای همسایه ایفا نماید و با اقدام و عمل زمینه های توسعه منطقه را بیش از پیش فراهم سازد.
به دانشگاهیان عزیز توصیه می‌کنم با استفاده از توان علمی نیروهای بومی و اقوام و دیگر توانمندی های متطقه در ایجاد فرهنگ مقاومت و اقتصاد دانش بنیان درجهت توسعه علمی کشور همت گمارند و زمینه احیای تمدن عظیم ایرانی اسلامی و تحقق آرمان های والای انقلاب را فراهم آورند.
از دانشجویان و دانش پژوهان می خواهم با استفاده از فضای مناسب و امکانات و اساتید  فرهیخته در تداوم توسعه علمی کشور و استقلال آن نقش آفرینی کنند.
امیدوارم با استعانت از الطاف الهی بتوانیم گام های موثری در ارتقای جایگاه علمی ایران اسلامی برداریم و در آینده ای نزدیک شاهد قرار گرفتن ایران عزیز درمیان کشورهای برتر جهان از نظر علم و فناوری و مرجعیت علمی کشور در منطقه و جهان باشیم.
گفتنی است رونمایی از تمبر یادبود چهلمین سال تأسیس دانشگاه، رونمایی و معرفی سه عنوان کتاب به این مناسبت، تجلیل از رؤسای ادوار دانشگاه و تقدیر از حامیان دانشگاه بیرجند ازجمله برنامه های این مراسم بود.