مراسم روز درختکاری دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزارشد

۲۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۴ کد : ۱۳۹۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۱۳
مراسم روز درختکاری باحضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ، معاون برنامه ریزی استاندار، معاون اداره کل منابع طبیعی استان، امام جمعه و فرماندار میاندرود و جمعی از کارکنان دانشکده منا...
مراسم روز درختکاری باحضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ، معاون برنامه ریزی استاندار، معاون اداره کل منابع طبیعی استان، امام جمعه و فرماندار میاندرود و جمعی از کارکنان دانشکده منابع طبیعی ساری دراین دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری دراین مراسم با اشاره به وضعیت نامناسب منابع طبیعت، گفت: سطح جنگل‎ها و پوشش گیاهی هر روز کاهش می‎یابد و در نقطه مقابل عوامل مخرب هر روز در حال افزایش هستند.
وی با تاکید بر حفاظت و جایگزینی منابع طبیعی از دست رفته، افزود: باید در منابع درسی و کتاب‌های مدارس مباحث مربوط به منابع طبیعی پررنگ شود و نقش مهم خانواده‎ها تبیین شود.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با طرح این سئوال که چرا دانشکده‎های منابع طبیعی و علوم کشاورزی راه‌اندازی شده است و این مراکز چه کارکردی را بر عهده دارند، گفت: تاکنون در بحث آموزش کوتاهی نشده است و فارغ‎التحصیلان زیادی روانه جامعه شده‌اند.
دکتربهمنیار با تاکید برنقش آموزشی برجسته این دانشگاه درجامعه گفت: مسئله مهم پژوهش دراین عرصه است که باید اقدامات بیشتری انجام شود و همچنین دستگاه‎های اجرایی و ادارات شهرستانی نیز باید در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌ها نقش بیشتری داشته باشند.
وی جایگاه سازمان‎های مردم نهاد درصیانت ازمنابع طبیعی را ارزشمند و اثرگذار توصیف کرد و افزود: این مراکز و نهادها باید اقدامات بیشتری انجام دهند و ما نیز در زمینه افزایش پژوهش آمادگی و اقدامات بیشتری داریم.
گفتنی است این مراسم با کاشت نمادین نهال توسط حاضرین در محوطه دانشکده به پایان رسید.