مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای علوم و بهداشت برگزارشد

۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۶ کد : ۱۳۸۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۰۴
مراسم تقدیرازدانشجویان نمونه دانشگاه‌های سراسر کشور با حضورمهندس  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آ...
مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای علوم و بهداشت برگزارشد
مراسم تقدیرازدانشجویان نمونه دانشگاه‌های سراسر کشور با حضورمهندس  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری، دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجمعی از رؤسای دانشگاه‌ها در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، با تاکید بر اینکه دانشجویان نمونه دانشگاهها از نظر همه ابعاد علمی، آموزشی، اجتماعی، فرهنگی شایسته تقدیر و الگو هستند گفت: آیین‌نامه انتخاب دانشجوی نمونه سال گذشته اصلاح شد و به تائید وزرای علوم و بهداشت رسید.
 وی افزود: در آیین‌نامه جدید شاخص‌های انتخاب  دانشجوی نمونه ارتقاء یافته است و سقف و کف امتیازات مشخص شده است که دانشگاهها براساس این شاخص ها دانشجویان نمونه دانشگاه خود را انتخاب و به وزارتین علوم و بهداشت معرفی کردند.
دکتر صدیقی گفت: امسال 2248 دانشجو در سطح دانشگاههای کشور انتخاب شدند که از این میان، در مرحله نهایی 40 نفر به عنوان دانشجوی نمونه کشوری برگزیده شدند.
وی افزود: 27 نفر از دانشجویان نمونه کشوری در دانشگاه‌های وزارت علوم و 13 نفر در دانشگاه‌های وزارت بهداشت مشغول به تحصیل هستند و از این تعداد 25 نفر دانشجوی پسر و 15 نفر دانشجوی دختر هستند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در مورد مزایایی که به دانشجویان نمونه ارائه می‌شود، گفت: امکان ادامه تحصیل در سطوح بالاتر برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آیین‌نامه استعداد های درخشان فراهم  است.
وی گفت: به این دانشجویان جوایز نقدی اعطا می‌شود و دانشجویان دکتری نیز می‌توانند فرصت مطالعاتی کوتاه‌مدت را در مراکز علمی دانشگاهی خارج از کشور بگذرانند. 
هدکتر صدیقی اظهار داشت: در صورت موافقت بنیاد ملی نخبگان، دانشجویان نمونه می‌توانند از امکانات این بنیاد نیز بهره‌مند شوند.