مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر استان ایلام دردانشگاه ایلام برگزار شد

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۷ کد : ۱۳۸۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۱
مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان ایلام با حضور دکترمحمد علی اکبری رییس دانشگاه ایلام، مهندس محمد رضا مروارید استاندار ایلام ،معاونان وی، رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مدیران ادارات استان، اع...
مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان ایلام با حضور دکترمحمد علی اکبری رییس دانشگاه ایلام، مهندس محمد رضا مروارید استاندار ایلام ،معاونان وی، رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مدیران ادارات استان، اعضای هیئت علمی و پژوهشگران برتر استان  در دانشگاه ایلام برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی‌اکبری درمراسم تجلیل از پژوهشگران استان که با حضور استاندار برگزارشد، گفت: استان ایلام جزو معدود استان‌هایی است که در آن کارگروه پژوهش و فناوری تشکیل شد و امسال برنامه‌های هفته‌ پژوهش با تقسیم کار مناسبی انجام و با همکاری همه‌ متولیان و مخصوصاً دانشگاه‌ها بودیم.
وی با ابراز خرسندی از آغاز به کار پارک علم و فناوری و استقبال مراکز رشد و فن‌بازار، ادامه داد: نکته‌ای که همه‌ ما باید به آن توجه داشته باشیم این است که سرمایه‌گذاری در پژوهش هزینه نیست و همه باید یاد بگیریم که بدون پژوهش تصمیم نگیریم و بهتر است این دغدغه به الزام قانونی تبدیل شود.
رئیس دانشگاه ایلام با انتقاد ازعدم اعلام عمومی فراخوان‌های پژوهشی، ادامه داد: اگر این طرح‌ها به رقابت گذاشته شوند پژوهشگران بیشتری می‌‎توانند یافته‌های خود را عرضه کنند و شانس استان برای بهره‌مندی از پژوهش‌های غنی‌تر بیشتر فراهم خواهد شد.
دکترعلی‌اکبری با تأکید بر اینکه اعضای هیئت‌علمی باید به‌غیراز کلاس درس هم باید فکر کنند، تصریح کرد: دفتر ارتباط با صنعت در دانشگاه ایلام زمینه‌ همکاری اساتید و دانشجویان را با مراکز اقتصادی و صنعتی فراهم کرده و امیدواریم این رویکرد به انجام پژوهش‌های دانش‌بنیان بیشتری در سطح جامعه بینجامد.
استاندار ایلام با تأکید بر اینکه دیگر مانند گذشته طرح‌های بدون مطالعه حمایت نمی‌شوند، گفت: طرح‌ها باید حتماً دارای پیوست مطالعاتی، پدافند غیرعامل و محیط‌زیست باشند.
مهندس محمدرضا مروارید درمراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان اظهار کرد: امسال پارک علم و فناوری استان کار خود را به ‌صورت واقعی آغاز کرد و مراکز فناوری در دانشگاه‌ها با جدیت مشغول کار هستند و کارهای درحال انجام و پژوهشکده‌های درحال شکل‌گیری نویدبخش آینده‌ خوبی در استان است.
وی با تأکید بر اینکه تبادل اطلاعات در دنیای کنونی بسیاری از فعالیت‌ها را آسان کرده است از پژوهشگران خواست دید خود را به بحث جا و مکان تغییر دهند تا کمبود امکاناتی مانند مکان فعالیت مانع انجام کارهای بزرگ پژوهشی نشود و تأکید کرد: دسترسی آسان به مراکز تحقیقاتی و پژوهشی آسان شده و می‌توان از این امکانات بهره برد.
استاندار ایلام توجه به پیشینه‌ طرح‌های پژوهشی را ضروری عنوان کرد و گفت: جای کار فراوانی برای پژوهش در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.
مهندس مروارید به افتتاح اپلیکیشن وِیژه‌ی زائران اربعین در جهاددانشگاهی ایلام اشاره کرد و گفت: این کار توسط مهندس جعفریان با دست‌خالی انجام شد اما پس از انجام کار قرار شد کمک‌های خوبی از طرف برخی ادارات به این برنامه شود، پس اگر طرح پژوهشی خوب باشد مشتری خود را پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به مشکلاتی مانند خشکیدگی بلوط در استان بر استفاده اقتصادی از میوه‌ این درخت تأکید کرد.
استاندار ایلام با تأکید براینکه دیگر مانند گذشته طرح‌های بدون مطالعه حمایت نمی‌شوند، تصریح کرد: طرح‌ها باید حتماً دارای پیوست مطالعاتی، پدافند غیرعامل و محیط‌زیست باشند.