مراسم تجلیل از کارکنان واساتید جانباز، ایثارگر وخانواده شهدا دردانشگاه زابل

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۶ کد : ۱۳۸۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۸
به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم تجلیل از کارکنان واساتید جانباز، ایثارگر وخانواده معظم شهدا ی دانشگاه زابل ، باحضور امام جمعه و مسئولان شهرستان و هیئت رئیسه این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و...
به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم تجلیل از کارکنان واساتید جانباز، ایثارگر وخانواده معظم شهدا ی دانشگاه زابل ، باحضور امام جمعه و مسئولان شهرستان و هیئت رئیسه این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمود اوکاتی صادق رئیس دانشگاه زابل گفت: یاد وخاطره رزمندگان وسلحشوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم. آنها به گونه ای عمل کرده اند که جمهوری اسلامی به امن ترین نقطه درمنطقه تبدیل شده که هیچ کس نمی تواند جرات تعرض به این آب وخاک را داشته باشد و این چیزی نیست جز ثمره خون شهدا.
وی افزود: انقلاب اسلامی به پیروزی رسید با آرمان های بسیار خوب، ممکن است برخی فکر کنند که این انقلاب محصور باشد درسال57 اما اینطور نیست واین کاری ریشه دار بوده است.مردم از استبداد چندصدساله خسته شده بودند می خواستند نجات پیدا کنند که اوج آن را می توان درانقلاب مشروطه دید که آغازی بود بر بیداری سازی ایرانی ها.
دکتر اوکاتی گفت: ملتی که این همه فداکاری کرده تا بتواند به استقلال برسد، ناگهان با جنگ تحمیلی روبرو می شود، اما درمقابل این تهاجم ددمنشانه سکوت نکرده و درنهایت ایثارگری وگمنامی از هرچه داشتند گذشتند وجنگ را ادامه دادند.
رئیس دانشگاه زابل درادامه گفت: این جنگی تمام عیار بود با دنیایی از امکانات کشورهای شرقی وغربی ، ما توانستیم به طوری بسیار زیبا نقشه های حیله گرایانه منافقین کور دل را نقش برآب کنیم.
وی افزود: معتقدم که هیچ شاعر یا فیلم نامه نویسی نخواهد توانست آنچه را که درجنگ اتفاق افتاده بیان کند.
ما باید تلاش کنیم که بگوییم که این جنگ یک جنگ خاص بوده وآن را به نسل های بعدی منتقل کنیم .
همچنین درادامه این مراسم امام جمعه زابل در سخنانی گفت: سلام ودرود می فرستیم به روح پرفتوح تمامی شهدای اسلام از صدر اسلام تا جنگ تحمیلی وآرزوی سلامتی برای تمامی جانبازان، ایثارگران وخانواده معظم شهدا، سپس به بیان خاطراتی از شهدا وروزهای پرشور دلاوری کردند.
وی افزود: همه ما دنباله روی خوبی برای راه شهیدان باشیم، جنگ ما درعرصه امروز نیز ادامه دارد وآن عرصه فرهنگ، اقتصاد وعلم است.