مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه ارومیه برگزار شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۹ کد : ۱۳۸۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۴
به منظور گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید استاد مرتضی مطهری و پاسداشت مقام شامخ استاد و تجلیل از اعضای هیأت علمی دانشگاه ارومیه، مراسمی با همین عنوان در سالن اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگ...
مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه ارومیه برگزار شد
به منظور گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید استاد مرتضی مطهری و پاسداشت مقام شامخ استاد و تجلیل از اعضای هیأت علمی دانشگاه ارومیه، مراسمی با همین عنوان در سالن اجتماعات دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه ارومیه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه با گرامیداشت ایام مبارک رجب و هفته معلم گفت: خلقت دو انسان در دنیا از عجایب آفرینش و همواره در خور توجه بوده و آن تولد مبارک حضرت عیسی و حضرت علی است.
دکتر حب نقی در ادامه سخنان خود از رسالت آموزشی و پژوهشی اساتید سخن گفت و افزود: اساتید در تحقیقات خود تنها به دنبال اهداف مادی و ارتقا نباشند بلکه بیشترین هم و غم خود را در راستای حل مشکلات کشور صرف کنند  که بیشترین انتظار از این قشر، توسعه و پیشرفت کشور بر مبنای تحقیقات دانشگاهی است.
سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه ارومیه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه درسخنانی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت علی (ع) به نقش محوری استاد و معلم در منویات ذهنی دانش پذیران اشاره کرد و گفت: انسان ها بعد از والدین خود، بیشترین تاثیر را از معلمان شان می پذیرند و معلمان تا چه اندازه متعهد و متخلص به اصول اخلاقی انسانی و اسلامی باشند در روان فرزندان حک می گردد.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی ادامه داد: معلمان این توانایی را دارند که انسان ها را از دانستن به فهم و از فهم به بینش برسانند و این بینش است که جامعه انسانی را دچار انحطاط و یا سرفرازی می کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه از اساتید درخواست کرد تحقیقات شان در راستای توسعه و پیشرفت کشور و هدفمند باشد.