مراسم تجلیل از خبرنگاران دردانشگاه بناب

۱۴ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۵ کد : ۱۳۸۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۵
مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان بناب در آستانه سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار با حضور دکتر عباسیان ریاست دانشگاه و هیات رئیسه دانشگاه و جمعی از خبرنگاران رسانه ها در سالن کنفرانس دانش...
مراسم تجلیل از خبرنگاران دردانشگاه بناب
 
 
  در آستانه سال روز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان بناب با حضور دکتر مجتبی عباسیان سرپرست دانشگاه بناب ، اعضای هیئت رئیسه و جمعی از خبرنگاران رسانه ها و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این مراسم دکتر عباسیان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای علم و فناوری و خبرنگاران شهید ، با اشاره به نام گذاری 17 مرداد به نام روز خبرنگار اظهار داشت :  عروج ملکوتی شهید صارمی باعث شد تا تلنگری بر جامعه فرهنگی زده شود که به افرادی که در سرزمین "ن واقلم و ما یسطرون" حرکت می کنند، توجه بیشتری نمایند .
سرپرست دانشگاه بناب با بیان اینکه خبرنگار چشم بیدار، گوش شنوا و زبان گویای مردم است ، گفت :خبرنگار خوب می بیند، خوب میشنود و خوب بیان می کند و همچون آینه بدون اغماض واقعیت ها را بیان می کند.
وی افزود : شاید خودسانسوری آفت جامعه خبرنگاری باشد زیرا باعث خلع سلاح خبرنگار می شود و موجب حرکت وی از حالت عام به حالت خاص می شود، از کل به جزحرکت می کند و به جای منفعت عام به منفعت خاص توجه می کند که خوشبختانه خبرنگاران شهر ما شاید جزو بهترین خبرنگاران کشور سربلندمان هستند که بدون کوچکترین امکانات بهترین کارایی را دارند.
دکتر عباسیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت :آنگاه که اندیشه و تدبر با قلم بر تار و پود کاغذ گره زده میشود، روح و جان چشمه علم و معرفت، جاری میشود و همواره از آن خلاقیت و زیبایی، خردورزی و آگاهی بیرون می تراود و اینجا صدای پای کسی می آید که با سحر و جادوی قلم و کاغذش همه را مسحور می سازد و او کسی جز خبرنگار نیست.
وی در ادامه به بیان وظایف مسئولان در قبال خبرنگاران پرداخت و بیان داشت: یکی از وظایف مسئولان در قبال خبرنگاران ،ارتباط مستقیم و بدون واسطه با اصحاب رسانه است که باید اهتمام ویژه ای به این امر صورت پذیرد.
سرپرست دانشگاه بناب به مسئولیت خویش در دانشگاه بناب نیز اشاره کرد  و گفت: یکی از مهم ترین وظایف من دوری گزیدن از سیاسی کاری و اهتمام به مسائل علمی است که اگردر هر محیط علمی و دانشگاهی مسئولان بتوانند از این مسائل دوری گزیده و به وظایف اصلی خویش بپردازند، پویایی و شکوفایی در انتظار آن محیط علمی خواهد بود.
وی همچنین آمادگی خود را جهت ارائه گزارش عملکرد دانشگاه بناب به صورت سه ماهه  برای اصحاب رسانه اعلام کرد و گفت : در دفتر ریاست و سایر معاونت ها همیشه به روی خبرنگاران عزیز باز می باشد و در صورت بروز هرگونه شبهه ای ، دانشگاه پذیرای خبرنگاران عزیز می باشد .
دکتر عباسیان در ادامه افزود : اعضای هیئت ریسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه بناب در صدد ترسیم سند چشم انداز 4 ساله و در ادامه 10 ساله می باشند که ان شاالله بعد از ترسیم و تایید وزارت علوم عملیاتی گردد و مبدا و مقصد دانشگاه مشخص گردد و با تغییر ریاست دانشگاه پویایی دانشگاه دچار اختلال نگردد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه گزارش عملکرد 4 ماهه خود در حوزه های اداری و مالی، آموزشی، فرهنگی و عمرانی پرداخت ودر پایان از زحمات نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی جهت  پیگیری ها و رایزنی با وزارتخانه های علوم  و جهاد کشاورزی جهت حل مشکل زمین دانشگاه بناب ، و همچنین امام جمعه و فرماندار این شهرستان که همیشه پشتیبان مراکز علمی و دانشگاهی بوده نظر ویژه ای نسبت به دانشگاه بناب دارند سپاسگزاری کرد.
در ادامه این مراسم معاونان اداری و مالی ، آموزشی ، پژوهشی و دانشجویی به تشریح عملکرد خود پرداختند.
گفتنی است در پایان این مراسم از خبرنگاران و اصحاب رسانه تجلیل شد.