مراسم تجدید دیدار و دید و بازدید سال نو دردانشگاه بیرجند برگزار شد

۱۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۳ کد : ۱۳۸۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۶
استادان و کارکنان دانشگاه بیرجند مطابق سال های گذشته پس از پایان تعطیلات نوروزی طی مراسمی که درمسجد امام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزارشد، ضمن تجدید دیدار، سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند. به گزارش روا...
استادان و کارکنان دانشگاه بیرجند مطابق سال های گذشته پس از پایان تعطیلات نوروزی طی مراسمی که درمسجد امام جعفرصادق(ع) این دانشگاه برگزارشد، ضمن تجدید دیدار، سال نو را به یکدیگر تبریک گفتند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترخلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند دراین مراسم با تبریک سال نو، سالروز ولادت حضرت فاطمه(س)، هفته گرامی داشت مقام زن و روز جمهوری اسلامی از این روز به عنوان روز استقرار و استحکام نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: 12 فروردین روزی است که اراده خداوند در قالب رأی مردم به نظام جمهوری اسلامی مقبولیت بخشید و مورد پذیرش مردم قرار گرفت.
وی افزود: نوروز از آیین های بسیار دیرینه ایرانیان است که با صحه گذاری توسط دین و مذهب اهمیت آن دو چندان شده است.
دکترخلیلی این آیین را همراه با رسوم نیک توصیف کرد و خانه تکانی و دور ریختن ناپاکی ها، هدیه دادن و شادکردن قلب ها، دید و بازدیدها و آشتی ها و زدودن کدورت ها را از رسوم پسندیده نوروز بیان کرد.
رئیس دانشگاه بیرجند تقارن آغاز سال با نو شدن و بهار طبیعت با وجود تفاوت ها و رنگ های مختلف که اجماع آنها موجب خلق زیبایی می شود را آموزنده دانست و گفت: امیدوارم از طبیعت زیبایی بیاموزیم و با همه تفاوت هایی که وجود دارد و با صداهای مختلف بتوانیم زیبایی خلق کنیم.
وی با بیان برخی اقدامات مهم در زمینه های عمرانی، فرهنگی و اداری و مالی در سال 94، سال گذشته را سالی همراه با موفقیت برای دانشگاه بیرجند توصیف کرد که با همکاری و همدلی همه دانشگاهیان رقم زده شد.
دکترخلیلی خدمت به دانشجویان را وظیفه و افتخار دانشگاه دانست و گفت: اعتقاد داریم دانشجویان فرزندان ما هستند و تمام تلاش و اهتمام برای تأمین رفاه و خدمت رسانی به آنان است.
وی افزود: در سایه اقدام و عمل، با توجه به زمینه ایجاد شده، فرصتهای مناسب فراهم شده و اقدامات خوبی که در بعد بین المللی انجام شده است بتوانیم کشور را به سر منزل مقصود برسانیم.
دکتر نظر افضلی منتخب مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و استاد دانشگاه بیرجند نیز طی بیاناتی ضمن تبریک سال جدید و ولادت حضرت فاطمه (س) چهلمین سال تأسیس دانشگاه بیرجند را گرامی داشت و از زحمات و خدمات همه کسانی که در پرورش نهالی که اینک درختی تنومند و سایه افکن شده است تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است مولودی خوانی و مداحی در منقبت کوثر قرآن و دخت نبی مکرم اسلام، اهدای شاخه گل به بانوان دانشگاهی و حضور بر مزار شهید گمنام و تجدید میثاق با شهیدان از دیگر برنامه های این مراسم بود.