مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی‌ماه در وزارت علوم برگزار شد

۱۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۴ کد : ۱۳۸۲۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۴۳
مراسم بزرگداشت یوم‌الله نهم دی‌ماه، روز حماسه بیعت با رهبری، در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمدرضا رضوان‌طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیئت عل...
مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی‌ماه در وزارت علوم برگزار شد
مراسم بزرگداشت یوم‌الله نهم دی‌ماه، روز حماسه بیعت با رهبری، در وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر محمدرضا رضوان‌طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی این وزارت به مقایسه شرایط این بیعت نورانی با بیعت رضوان در جریان عمره ناتمام پیامبر اکرم(ص) و یک‌هزاروچهارصد نفر از اصحاب در سال ششم هجرت پرداخت.
وی گفت: در آن زمان تبلیغات گسترده دشمن در مورد سرنوشت نامعلوم فرستاده پیامبر نزد کفار قریش و وضعیت آسیب‌پذیر تعداد قابل توجهی از سران مسلمین در یک منزلی شهر مکه یعنی اردوگاه مخالفان پیامبر اکرم(ص) در آن زمان شرایط روحی نامناسبی را ایجاد کرده بود. ابتکار تجدید بیعت مسلمانان با پیامبر و اظهار وفاداری تا پای جان در حمایت از رهبر جامعه اسلامی با آیه « لقد رضی الله عن المومنین اذ یبایعونک تحت الشجره» مورد تأیید و ستایش ذات پروردگار قرار گرفت و این بیعت‌کنندگان در طول تاریخ اسلام به عنوان اصحاب الشجره و ستودگان و صاحبان منزلت ویژه معرفی شده‌اند.
دکتر رضوان طلب تصریح کرد: برخی از منافقان از جمله شخصی به نام جّدبن قیس زیر شکم شتر مخفی شدند تا با پیامبر بیعت نکنند. اینان خود را از این امتیاز بزرگ محروم کردند. نهضت ما نیز یک بیعت رضوان را در نهم دی‌ماه سال 1388 تجربه کرد و آنان که به بهانه واهی خود را از این فیض معنوی و حضور در عرصه دفاع از اسلام محروم کردند به خود ستم کردند و باید بین خود و خدا را اصلاح کنند.
وی افزود: ما متعلق به هر جناحی که باشیم در دفاع از انقلاب، اسلام و رهبری و در برابر دشمنان ایران اسلامی متحد و یکپارچه‌ایم و همه امیدهای دشمنان را بدل به یأس می‌کنیم و به دشمن تفهیم خواهیم کرد که تعرض به انقلاب، اسلام و رهبری جای مسامحه و درنگ ندارد. همانگونه که مسلمانان در صدر اسلام با اظهار شیفتگی خود نسبت به پیامبر(ص)کاری کردند که وقتی عروه‌بن مسعود گزارشگر قریش حال و محبوبیت رهبر مسلمانان را برای کفار قریش بیان می کرد گفت: من کسری، قیصر، دولت و ابهت نجاشی را دیده‌ام ولی ملک و محبوبیت محمد چیز دیگری است. مسلمانان دلباخته رهبرشان هستند و هیچ‌گاه دست از حمایت و یاری او برنمی‌دارند. آنان حتی اجازه نمی‌دادند قطره‌ای از آب وضو رهبرشان به زمین بچکد و در گرفتن قطرات آب وضو از دست پیامبر به عنوان تبرک بر یکدیگر سبقت می‌گرفتند.
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: همه بدانند که این انقلاب و رهبری آن به عنایت الهی شکست‌ناپذیر است. اگر بنا بود آسیب ببیند در عرصه‌های سهمگینی که پشت سر گذاشته شد آسیب می‌دید.
وی گفت: عزت و سربلندی خود را در سایه حمایت از این انقلاب الهی و حراست از خون شهدا و بیعت و پیوند با رهبری معظم انقلاب جستجو کنید. راه خیر و صلاح و سعادت شما در دنیا و آخرت همین است.
دکتر رضوان طلب در پایان برای تمامی کسانی که در حماسه نهم دی‌ماه و بیعت مجدد با رهبری شرکت کرده‌اند دعا کرد.