مراسم بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر در دانشگاه ایلام برگزار شد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۲ کد : ۱۳۸۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۶
به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، جشن میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن، با هدف بزرگداشت مقام زن، با حضور جمع کثیری از اساتید، کارکنان و دانشجویان دختر، با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانش...
به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، جشن میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن، با هدف بزرگداشت مقام زن، با حضور جمع کثیری از اساتید، کارکنان و دانشجویان دختر، با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ایلام  در سالن اجتماعات آیت الله حیدری(ره)  این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آغاز  این برنامه دکتر محمد علی اکبری رئیس  دانشگاه ایلام در سخنانی، ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت زهرا (س)، وجود نازنین حضرت زهرا(س) را مایه فخر و مباهات همه مسلمانان و خصوصاً شیعیان دانست و الگوگیری از شخصیت کامل و بی بدیل دخت رسول خدا( ص )  را برای تمام زنان مایه ی آرامش و سعادت در زندگی عنوان کرد.
وی نقش و حضور ارزشمند بانوان در عرصه های اجتماعی را با اهمیت خواند و گفت: دانشگاه ایلام قول می‌دهد در خصوص استفاده از توانمندی های بانوان در امور دانشگاه عمل کرده تا آنان با حضور در جایگاه واقعی خود این توانمندیها را به ظهور برسانند.
دکتر علی اکبری به انتصاب های جدید بانوان در دانشگاه اشاره کرد و افزود: در دانشگاه ایلام نه تنها هیچ مانعی برای دستیابی و ارتقای شغلی بانوان وجود ندارد بلکه تلاش می شود تا جایگاه ویژه ای داشته باشند. 
رئیس دانشگاه ایلام در پایان با بیان اینکه هدف از برنامه دانشگاه دربخش دانشجویی، تنوع برنامه های فرهنگی است، تصریح کرد: در سال جدید شاهد تنوع برنامه های موجه و ارتقای سطح کیفی  برنامه های فرهنگی در دانشگاه خواهیم بود.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد باقر هاشمی معاون نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام ضمن تبریک میلاد ام ابیها فاطمه الزهرا(س) و امام عظیم الشأن، تکریم و تجلیل از مقام مادر و روز زن را مبارک دانست و با اشاره به آغاز سال 94 با حال و هوای معنوی و فاطمی گفت: امیدوارم این فضای معنوی موجب رسیدن به کمال و تعالی جامعه شده و بتوان در تحقق شعار سال "ملت و دولت" همدلی وهمزبانی  گام های مؤثری برداشته شود.
وی به تبیین اهمیت جایگاه مادر از نگاه قرآن اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین معیار و ملاک ارزیابی  درستی و نادرستی یک عمل، کتاب خداست، لذا در قرآن آمده است که اگر می خواهید در زندگی سعادتمند شوید یکی خدا را بپرستید و دوم اینکه به والدین خود احترام بگذارید و احترام به پدر و مادر را در طراز پرستش خداوند بیان کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی با تبیین جایگاه ویژه فاطمه الزهرا(س) با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) بیان داشت: وجود مقدّس دخت فاطمه الزهرا(س)، حقیقت و باطن لیلة القدر (شب قدر) است؛ و معرفت آن حضرت، هم‌طراز درک شب قدر معرفی شده است.
معاون نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام به نامگذاری روز میلاد فاطمه الزهرا(س) به عنوان روز مادر از سوی امام راحل اشاره کرد و گفت: به حدی مقام مادر والا و با ارزش است که امام (ره) با توجه کامل به شخصیت ویژه فاطمه الزهرا(س) روز میلاد این بانوی عظیم الشأن را روز مادر اعلام کرد.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: بانوان جامعه باید با تأسی و الگوپذیری از سیره و منش فاطمه الزهرا(س) در مسیر کمال و بهروزی پیش رفته و دنیا و آخرت خود را تضمین کنند.
گفتنی است،  مولودی خوانی، اجرای نمایش ت، برگزاری مسابقه و اجرای موسیقی از دیگر برنامه های این جشن بود.