مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۶ کد : ۱۳۸۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۲۸
مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با حضور خانواده سردار شهید حاج هادی کجباف، از شهدای مدافع حرم  برگزارشد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آستانه فرا...
مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان با حضور خانواده سردار شهید حاج هادی کجباف، از شهدای مدافع حرم  برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس و مقارن با سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) مراسمی با حضور خانواده سردار شهید حاج هادی کجباف، سردار کریمی‌پور، یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس ، رزمندگان وایثارگران دانشگاهی، رئیس و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه 94 در سالن اجتماعات دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان برگزار شد.
در ابتدای مراسم، دکتر سیادت، رئیس دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان ، ضمن خیر مقدم به مدعوین، شهادت امام محمد باقر(ع) را تسلیت گفته وهفته دفاع مقدس را گرامی داشت.
وی با بیان این مطلب که شهید سردار حاج هادی کجباف در جمع ما حاضر و ناظر هستند خاطر نشان کرد : وظیفه دانشجویان و اساتید در شرایط کنونی، تلاش سخت در جهت تولید علم و ثروت جهت پیشرفت کشور است.
سپس در ادامه همسر سردار شهید حاج هادی کجباف طی سخنانی ضمن پرخیر و برکت دانستن شروع سال تحصیلی مصادف شدن آن با شهادت امام محمد باقر(ع) و آغاز هفته دفاع مقدس گفت: کشور در شرایط کنونی در دو جبهه فرهنگی و نظامی مشغول رویارویی با دشمن است که البته جنگ در جبهه فرهنگی به مراتب مشکل‌تر و حساس‌تر است.
وی افزود: امروز کار استاد و دانشجو کم اهمیت‌تر از جهاد در جبهه‌های نبرد نیست و آن‌ها باید آگاهی و علم خود را افزایش دهند تا بتوانند توطئه‌های ابرقدرت‌ها را خنثی کرده و در برابر شبهاتی که از طرق مختلف وارد جامعه می‌شود، مقابله کنند.
در ادامه مراسم سردار کریمی‌پور، از فرماندهان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ضمن تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع) و سلام و درود به روح امام شهدا و شهدای قهرمان، بیان کرد: شهدا به حق دست در دست امام راحل(ره) نهاده بودند و یک‌باره به شهدای بدر و حنین پیوستند.
وی با توجه به تقارن این مراسم با شهادت امام پنجم شیعیان(ع) پیرامون عشق به ولایت و ائمه گفت : مهم‌تر و بالا‌تر از عشق، امروزه ، شناخت و کسب معرفت نسبت به ولایت و ائمه می باشد.
سردار کریمی‌پور ضمن بیان خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس افزود :در دوران جنگ تحمیلی دو تفکر بر جامعه حاکم بود. اولین تفکر، تفکر امام(ره) بود که اعتقاد به روحیه بسیجی و بچه‌های بسیجی داشتند و تفکر دوم، تفکر بنی صدر که اعتقاد داشت جنگ یک امر تخصصی است و فقط کار ارتش است.
وی در ادامه به روایتی از امام علی(ع) و صحبت‌های شهید باکری، به شرایط بعد از جنگ اشاره کرد و این‌که یک عده از شرایط خود، احساس ندامت کرده و عده‌ای بی‌تفاوت و عده قلیلی نیز بر عقاید انقلابی استوار ماندند و امروز ما باید سعی کنیم در زمره کسانی باشیم که بر عقیده خود استوار مانده‌اند.
در پایان مراسم از خانواده‌های شهدا و تعدادی از پرسنل رزمنده و ایثار گر دانشگاه تقدیر شد.