مراسم بزرگداشت هفته پژوهش درایرانداک برگزار شد

۲۹ آذر ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۹ کد : ۱۳۸۱۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۱
مراسم بزرگداشت هفته پژوهش با تجلیل از پژوهشگران، دانشجویان برگزیده و استادان برتر دوره‌های آموزشی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترمحم...
مراسم بزرگداشت هفته پژوهش درایرانداک برگزار شد
مراسم بزرگداشت هفته پژوهش با تجلیل از پژوهشگران، دانشجویان برگزیده و استادان برتر دوره‌های آموزشی در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترمحمود بابایی معاون پژوهش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، انجام نزدیک به 700 طرح پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه ای در کنار 205 طرح پژوهشی درسطح ملی را ازجمله فعالیت های این پژوهشگاه عنوان کرد و گفت: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات در یک سال گذشته  9 کتاب را در فرآیند داوری خود قرار داده است.
وی ضمن اشاره به فعالیت های انجام شده درحوزه نشر الکترونیک، تعداد مقاله های دریافت شده از 11 بهمن ماه سال 92 تا 10 آذر سال جاری را 286 عنوان کرد.
معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گفت: در یک سال گذشته بیش از 40 مقاله علمی درنشریه‌های علمی پژوهشی و تخصصی و همایش‌های معتبر ازسوی استادان وپژوهشگران پژوهشگاه منتشر شده است.
وی افزود: معاونت پژوهشی درطی سال گذشته 10تفاهم نامه با نهادها، سازمان ها و انجمن های علمی منعقد کرده است.
دکتربابایی گفت: دریک سال گذشته 111 دورۀ آموزشی کوتاه مدت برای 1728 دانش‌پذیر برگزارشده است.
وی درادامه افزود: چهار دانشجوی دکترای پژوهش‌محور در رشتۀ مهندسی فناوری اطلاعات، و شش دانشجو در رشتۀ مدیریت فناوری اطلاعات و شش دانشجو در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی در یکسال اخیر در ایرانداک تحصیل کرده اند.
معاون پژوهشی ایرانداک با اشاره به برگزاری میزگردهای تخصصی گفت: تا کنون سه میزگرد تخصصی «آثار و پیامدهای سرقت علمی و راه‌های جلوگیری از آن: پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها»، یک جلسه هم‌اندیشی تخصصی با موضوع «تجاری‌سازی دانش و دستاوردهای پژوهشی: چالش‌ها و راه‌حل‌ها» و دو میزگرد تخصصی «پردازش زبان طبیعی و علوم شناختی» برگزار کرده است.
پس ازآن دکتر بهشتی رئیس پژوهشکده مدیریت دانش، دکتر سمائی رئیس پژوهشکده علم سنجی و تحلیل اطلاعات و دکتر گنجه فر رئیس پژوهشکده مدیریت فناوری اطلاعات گزارشی ازفعالیت های پژوهشکده خود ارائه کردند.