مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد در دانشگاه تبریز برگزار شد

۱۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۰:۳۱ کد : ۱۳۸۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۶
مراسم بزرگداشت ارتحال جانگداز بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد در مسجد بزرگ دانشگاه تبریز  با شرکت دانشگاهیان برگزار شد.به گزارش روابط عموم...
مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد در دانشگاه تبریز برگزار شد
مراسم بزرگداشت ارتحال جانگداز بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) و شهدای قیام خونین 15 خرداد در مسجد بزرگ دانشگاه تبریز  با شرکت دانشگاهیان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان آذربایجان شرقی، در این آیین با اشاره به جایگاه امام خمینی(ره) گفت: امام راحل، عارف، فقیه، فیلسوف، مرجع و رهبر عالیقدر جهان تشیع و پدر دلسوز مردم ایران بود؛ لذا سخن گفتن از چنین بزرگمردی آسان نیست چرا که ما فقط بخشی از لایه های فکری عمیق امام راحل را درک کرده ایم.
حجت الاسلام علی خدیوی افزود: اسفار سلوکی از منظر ملاصدرا دارای 4 مرحله است؛ اول سفر از خلق به سوی الله، دوم سفر از حق به سوی حق با حق، سوم سفر از حق به سوی خلق با حق و چهارم سفر از خلق به سوی خلق با حق؛و در سفر چهارم است که عارف با مردم زندگی می کند و با خدا نیز همراه است و امام خمینی(ره) به این مرحله راه یافته بود.
وی با اشاره به بعضی از دستاوردهای امام راحل متذکر شد: درست است که برخی امکانات رفاهی از قبیل برق و جاده و ... در روستاها و مناطق دور افتاده ایجاد شد، ولی از عمده دستاورهای انقلاب، می توان به نترسی مردم از دشمنان و قدرت های ظالم ذکر کرد که حضرت امام خمینی(ره) با اندیشه ناب و عمل خود، این باور بلند را به مردم آموخت.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اضافه کرد: ما در هشت سال دفاع مقدس ثابت کردیم که حتی لحظه ای از مرگ نترسیده ایم و هرجا که اسلام و انقلاب ایجاب کرده است، ما آماده جانفشانی بوده ایم که از انفاس قدسی، توکل و اعتقاد الهی آن رهبر فرزانه سرچشمه می گرفت.
حجت الاسلام خدیوی در ادامه گفت: از دستاوردهای دیگر امام (ره) اعتقاد به مقابله با باطل است. مقابله ای که با اعمال و خشونت کاملا متفاوت بوده و تنها موضع گیری در مقابل صفوف دشمنان و متجاوزان است. اما نقطه سوم در اندیشه وی، اعتقاد به سیستمی است که در آن، سیستم های جهان به سود دشمن می چرخد پس نباید به هیچ قول ظالم اعتماد کرد و به تمام فعالیت های سیاسی و فرهنگی آن شک کرد.
گفتنی است اعزام سه کاروان از دانشگاهیان و فضا سازی، نصب پوستر، ایجاد ایستگاه های صلواتی، تراکت و تهیه برشور از دیگر کارهای دانشگاه تبریز در این ایام بوده است.