مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۷ کد : ۱۳۷۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۹
مراسم تجلیل از بانوان شاغل دانشگاه صنعتی شاهرود با حضور مسئولان این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این مراسم که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شاهرود و ب ...
مراسم تجلیل از بانوان شاغل دانشگاه صنعتی شاهرود با حضور مسئولان این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این مراسم که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شاهرود و با حضور معاونان فرهنگی و اجتماعی و دانشجویی برگزار شد، دکتر محمد مهدی فاتح رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با تقدیر از مقام ارزشمند مادر و زن اظهار داشت: مفتخرم که در خدمت شما بانوان گرامی هستم و خدا را شاکرم که توفیق قدرشناسی از مقام شامخ مادر و مقام ارزشمند بانوان و تقدیر روز زن را نصیب کرد.
وی  افزود: دستور صریح قرآن است که « وبالوالدین احسانا »و حکم مادر و پدر واجب الاجرا است مگر این که فرزند را به شرک دعوت کنند.
دکتر فاتح درباره شأن و جایگاه مادر گفت: مادر یعنی آینده ایران، مادر یعنی سرنوشت، مادر یعنی افتخار و اگر سرزمین آباد، پیشرفته و متعالی می خواهیم باید قدر مادران مان را بدانیم و نیز قدر بانوان آینده را چون فرزندان این سرزمین در دامن مادران پرورش پیدا می کنند و راه و رسم زندگی می آموزند.
وی ادامه داد: هر چه برای تقدیر از مادر سرمایه گذاری کنیم، سرمایه گذاری برای آینده ملت است.
دکتر فاتح در بخش دیگری از سخنان خود در گزارش کوتاهی از وضعیت دانشگاه صنعتی شاهرود در سال 94 این سال را به لطف خدا سالی طلایی برای دانشگاه دانست که با تلاش، همکاری و همدلی موفقیت های بزرگی به دست آمد.
وی افزود : صنعتی شدن دانشگاه به لطف خدا در این سال، توسعه اقتصادی در سالی که شرایط اقتصادی سختی بود، با برنامه ریزی خوب و به موقع، احداث و افتتاح اردوگاه برای پیشرفت آموزشی و استفاده همکاران، توسعه آزمایشگاه ها، توسعه زیرساخت های اینترنتی، پژوهشی و آموزشی و تکریم پرسنل از محل انضباط مالی و صرفه جویی در ایام مختلف  را از جمله موفقیت های دانشگاه در سال 94 عنوان کرد .
دکتر فاتح اظهار امیدواری کرد: ان شاءالله سال جاری سال پر باری خواهد بود.
سخنران پایانی این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فدایی مدرس دانشگاه و مشاور خانواده بود و درخصوص سبک زندگی اسلامی و شیوه های تربیت فرزند مادران کارمند دستورالعمل های کاربردی را بیان کرد.
گفتنی است مداحی، مولودی خوانی و پخش کلیپ مادر از دیگر برنامه های این مراسم بود.