مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی در دانشگاه یزد برگزار شد

۱۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۸ کد : ۱۳۷۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۹
به منظور بزرگداشت حماسه ۹ دی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام مهدی طائب تحلیلگر سیاسی و محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام و جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه‌های استان یزد، در دانشگاه یزد برگزار شد. به گزارش رو ...
به منظور بزرگداشت حماسه ۹ دی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام مهدی طائب تحلیلگر سیاسی و محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام و جمعی از دانشجویان و استادان دانشگاه‌های استان یزد، در دانشگاه یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت‌الاسلام طائب در این نشست گفت: در آغاز تصور ما از انقلاب یک پدیده درهم‌ریخته و ناگهانی بود و اینکه ما یک سازمان و یک نیروی مورد توجه یک کانون فرماندهی هستیم زیاد برای همه قابل فهم نبود.
وی افزود: گذر زمان آرام‌آرام این مفهوم را که همه در یک جهت معینی در حال حرکت هستیم برای ما مشخص می‌کند و این از ناحیه هجومی است که دشمن بر ما روا می‌دارد و در مقابل نقطه هدف ما دائما سد راه قرار می‌دهد.
حجت‌الاسلام طائب تصریح کرد: ما امروز باید بدانیم که نقطه هدف ما جهانی‌شدن است. صدور انقلاب یک کلام اضافی نیست که بتوانیم دست از آن برداریم یا به شکل دلخواه دنبال آن برویم بلکه یا انقلاب خودمان را صادر می‌کنیم یا ما را از بین می‌برند و اینگونه نیست که ما بدون صدور انقلاب هم بتوانیم بمانیم.
حجت‌الاسلام طائب با اشاره به سخنرانی امام‌(ره) در روز نیمه شعبان در سال ۶۸ که شرایط کشور بسیار بحرانی بود گفت: مسئولان بدانند اگرچه برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی  باید تلاش کنند اما مبادا این مشکلات، آنها را از هدف بالاتر که آماده‌ کردن زمینه برای حکومت امام زمان(عج) است، باز دارد.
این مدرس حوزه و دانشگاه تشریح کرد: درحال حاضر یکایک ما فرمانده هستیم و هرکس به اقتضای کار خود در این سازمان مسئول است و این یک سازمانی است که یک فرد غیر مسئول ندارد و همه مسئول هستند.
وی با اشاره به وضعیت بحران اقتصادی موجود در دنیا یادآور شد: راه حل بیرون رفتن از این وضعیت، اقتصاد مقاومتی است این راه حل برای کل دنیاست.
این پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: فتنه در عین حالی که برای ما هزینه داشت فرصت خوبی نیز برای ما بود و به نقل از رهبر معظم انقلاب فتنه ۸۸ ملت ما را واکسینه کرد و حالا ملت ما باید به دنیا بصیرت بدهد. در آن زمان دشمن ضرر کرد. شکست ما در فتنه زمانی است که دوباره بازی بخوریم.
حجت‌الاسلام طائب تصریح کرد: ما هرچه به جلو می‌رویم هدف را بهتر می‌شناسیم و هرچه به نقطه پیروزی نزدیک‌تر می‌شویم دشمن آتشی‌تر می‌شود. امروزه دشمن می‌خواهد خود را به ما نزدیک کند اگر امروز ما بصیر بودیم برنده‌ایم. ملت ما ملت بیداری است به شرطی که همه ما تلاش کنیم.