مراسم بازگشایی موسسه تحقیقات تربیتی، روانشناسی و اجتماعی دانشگاه خوارزمی

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۳ کد : ۱۳۷۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۲
مراسم بازگشایی موسسه تحقیقات تربیتی، روانشناسی و اجتماعی با حضور دکتر محمد علی سبحان اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی، دکتر سراج زاده معاون پژوهشی، دکتر کیوانی معاون آموزشی، دکتر فراهانی مسئول موسسه...
مراسم بازگشایی موسسه تحقیقات تربیتی، روانشناسی و اجتماعی دانشگاه خوارزمی
مراسم بازگشایی موسسه  تحقیقات تربیتی، روانشناسی و اجتماعی با حضور دکتر محمد علی سبحان اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی، دکتر سراج زاده معاون پژوهشی، دکتر کیوانی معاون آموزشی، دکتر فراهانی مسئول موسسه و جمعی از استادان و مدیران این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر فراهانی، درباره عنوان جدید موسسه اظهار داشت:  هدف از تغییر نام موسسه، ترویج پژوهش های بین رشته ای است و به علت ضرورت هایی که در جامعه وجود دارد، ایجاد رشته های بین رشته ای و فرا رشته را دنبال می کند.
 وی در زمینه  سیاست های کلی موسسه به مواردی از قبیل گسترش طرح های پژوهشی بنیادی و کاربردی ، توسعه پژوهش های تربیتی ، فراهم آوردن زمینه ی مناسب برای تألیف و ترجمه ، ارائه خدمات علمی – تخصصی و کاربردی در زمینه های مختلف مورد نیاز ،  دعوت از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران و دانشجویان مستعد  ، اجرای دوره های رسمی آموزش های علمی و کاربردی  ، بسط و گسترش همکاری های محلی، منطقه ای. اشاره کرد.
وی در ادامه توضیحاتی در زمینه فعالیت های انجام شده در یک سال اخیر مؤسسه همچون : برگزاری اولین همایش جامعه و تعلیم و تربیت ، انتشار فصلنامه علمی پژوهشی به اسم مجله نمای تربیت ، ایجاد دوره های پسا دکتری و دکتری پژوهش محور ، برقراری ارتباط و تنظیم تفاهم نامه های پژوهشی با نهاد های اجرایی و پژوهشی ، تشکیل کارگروه های آموزشی و پژوهشی مختلف،  سمینار و کارگاه های آموزشی و پژوهشی  و طرح های درون دانشگاهی ارائه داد .
در ادامه دکتر سبحان اللهی سرپرست دانشگاه از دکتر فراهانی و همکاران که باعث ایجاد ساختار جدیدی برای این موسسه شدند قدردانی کرد.
دکتر سبحان اللهی مؤسسه تحقیقاتی را یکی از برند های دانشگاه معرفی کرد و اظهار داشت :این مؤسسه که از قدیمی ترین موسسه های علمی کشور است، مصوبه مجلس آن زمان را دارد  و این فراگیر بودن در سطح ملی و در سطح کشور حائز اهمیت است و با توجه به تحولات محیط و جامعه نیاز بود که این موسسه، تغییراتی را در خود ایجاد کند.
وی افزود : نکته دیگر در این میان توجه به موضوعات بین رشته هاست و امروز یکی از فعالیت های دانشگاه این است که به جای رشته های موجود، به سراغ رشته های میان رشته ای برویم که مسئول اصلی این فعالیت، معاونت آموزشی دانشگاه است و با توجه به اینکه 50 درصد رنکینگ دانشگاه، مربوط به بحث پژوهش است، این مؤسسه با تغییرات اساسی که یافته، می تواند گام های شایسته ای بردارد.
گفتنی است در پایان دکتر سبحان اللهی برای همکاران این موسسه آرزوی توفیق کرد.