مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی در دانشگاه جیرفت برگزارشد

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۸ کد : ۱۳۷۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۶
سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و شهری، با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره از مسابقات قرآنی در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و اذان برگزارشد. به گزارش ر...
سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویی با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و شهری، با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره از مسابقات قرآنی در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و اذان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام کرمی پور امام جمعه جیرفت در آئین اختتامیه این جشنواره گفت: هدف اصلی دشمنان اسلام حذف کلام خدا از زندگی مسلمانان است که باید مسلمانان جهان با وحدت و همدلی فریب دشمنان قرآن را نخورند.
وی افزود: ظهور و تجلی گروهک تروریستی داعش مصداق واقعی ترفندهای دشمنان بر علیه اسلام و قرآن است.
امام جمعه جیرفت مهمترین رکن قرآن را عمل کردن به آن دانست و تصریح کرد: قرائت قرآن باید همراه با تدبیر و عمل باشد تا نتیجه بدهد.
حجت الاسلام اصغر شاهرخی مسئول نمایندگی نهادمقام معظم رهبری دردانشگاه جیرفت گفت: سعادت دنیا و آخرت انسان ها در گرو مانوس شدن با قرآن کریم و عمل به دستورات آن است.
وی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل'  افزود: برای حصول نتیجه در تمامی زمینه ها عمل کردن به آن لازم و ضروری است که امیدواریم در این سال به دستورات الهی نیز بیشتر از گذشته عمل کنیم تا نتیجه آن را در زندگی مان ببینیم.
این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در دانشگاه و آشنایی دانشجویان با مبانی اسلامی شدن دانشگاه ها با تکیه بر قرآن کریم در شش بخش، 36 رشته و در دو سطح کتبی و شفاهی شامل رشته های قرائت، اذان، احکام، آشنایی با احادیث، نهج البلاغه و تفسیر برگزار شد.
همچنین این جشنواره در مرحله درون دانشگاهی در دو بخش مجزای دانشجویان پسر و دختر با شرکت 34 نفر از بهمن سال گذشته در دانشگاه جیرفت برگزارشد.
گفتنی است در پایان از  18 دانشجوی شرکت کننده دراین مسابقات با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.