مراسم اختتامیه برنامه نویسی هاکاتوریسم گیلان درپارک علم و فناوری گیلان برگزارشد

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۳۷۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۶۵
پس از سه شبانه روز تلاش بی وقفه بیش از ۷۰ جوان در قالب ۱۳ تیم در ماراتن برنامه نویسی هاکاتوریسم، مراسم اختتامیه این رویداد درپارک علم و فناوری گیلان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجید...
پس از سه شبانه روز تلاش بی وقفه بیش از ۷۰ جوان در قالب ۱۳ تیم در ماراتن برنامه نویسی هاکاتوریسم، مراسم اختتامیه این رویداد درپارک علم و فناوری گیلان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجید متقی طلب دراین مراسم با بیان اینکه شرکت کنندگان این رویداد علی رغم کمبود امکانات با جدیدت و پشت کار تلاش کردند، تاکید کرد: امیدوارم که با توجه و حمایت مسئولان استان درآینده شاهد برگزاری باشکوه‌تر این گونه مراسم‌ها باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اهمیت این رویداد گفت: حضور مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان نشانه جدیت مسئولان در حوزه اشتغال‌زایی و حمایت از جوانان خلاق و صاحب ایده استان است.
وی ضمن تقدیر از حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: حضور پژوهشگاه توسعه فناوری‌های پیشرفته خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان حامی این رویداد مرهون زحمات مسئول افتای استان است که در تلاش برای تجاری‌سازی ایده‌های جوانان همواره یاور پارک علم و فناوری هستند.
دکترمتقی طلب درپایان گفت: امیدوارم با کمک خداوند و حضور جوانان بتوانیم برنامه‌های آینده را با امکانات شایسته‌ای برگزار کنیم.
درپایان این رویداد تیم  فکر بکر از گیلان در جایگاه نخست ایستاد و تیم وال‌کو از استان مشهد رتبه دوم را به خود اختصاص داد.
هاکاتوریسم اولین ماراتن برنامه‌نویسی وب و موبایل درحوزه گردشگری است که به میزبانی و حمایت پارک علم و فناوری استان گیلان، در رشت برگزار شد.
این رویداد، با هدف پوشش‌دهی خلاهای موجود در این حوزه، با توجه به دوران پسابرجام و همگام با گشایش مرزهای کشور بر روی گردشگران برگزارشد.