مراسم آغاز سال تحصیلی جدید پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران برگزارشد

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۸ کد : ۱۳۷۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۴
مراسم آغاز سال تحصیلی 96-1395 با هدف آشنایی هرچه بهتر دانشجویان بویژه دانشجویان جدیدالورود با امکانات علمی و پژوهشی پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران با حضور اعضای هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دراین پژ...
مراسم آغاز سال تحصیلی 96-1395 با هدف آشنایی هرچه بهتر دانشجویان بویژه دانشجویان جدیدالورود با امکانات علمی و پژوهشی پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران با حضور اعضای هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دراین پژوهشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترحسین رضا دارابی معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه شیمی ومهندسی شیمی ایران
با تبریک آغازسال تحصیلی جدید به دانشجویان توصیه کرد تا با مراجعه به سایت پژوهشگاه به نحوی با واحدها و امکانات علمی، پژوهشی و آموزشی پژوهشگاه آشنا شوند.
وی ضمن معرفی بخش های مدیریتی به نقطه برجسته پژوهشگاه اشاره کرد و افزود: تفاوت پژوهشگاه با دانشگاه توجه و تمرکز ویژه استادان و دانشجو روی پژوهش و تحقیقات است که دانشجویان عزیز باید به این نکته توجه کنند و لحظه ای ازاین مهم غفلت نکنند.
معاون پژوهش، فناوری و تحصیلات تکمیلی گفت: استادان ما کمتر در کلاس های درس حضور می یابند و بیشتر وقت خود را با حضور دانشجویان صرف پروژه های آنان می کنند و نکته برجسته دیگر پژوهشگاه ما برخورداری از آزمایشگاه های بزرگ و امکانات و تجهیزات مدرن است به خوبی دانشجویان ازاین امکانات بهره مند می باشند و نتایج استفاده از این امکانات نیز در طی سال های گذشته خود را به خوبی نشان داده است و چنانچه دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد  ما در آزمون دکتری با 7/23 درصد قبولی در صدر پذیرفته شدگان قرار گرفته اند.
دکتر دارابی اظهار داشت: ارتباط پژوهشگاه با بخش صنعت هم خوب است و حضور دانشجویان ما در گذشته با مراکز صنعتی موًید این نکته است و در این زمینه نیز دانشجویان باید تمام همت خود را به کار گیرند .
در پنل پرسش و پاسخ با  دانشجویان دکتردارابی، مهندس رامزی به عنوان نماینده رئیس پژوهشگاه ، دکتر شریفی مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی، دکتر طرلانی مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی ، دکترعبایی مدیر پژوهش و فناوری و دکترموسوی موحدی سرپرست گروه فرهنگی و اجتماعی حضور داشتند که ضمن بیان نکات مورد نظر با دانشجویان به گفت و گو پرداختند.
دراین میزگرد مجداداً دکتر دارابی بر سخنان و توجه دانشجویان نسبت به انجام آنها تاکید کرد.
مهندس رامزی معاون اداری، مالی و پشتیبانی پژوهشگاه به نیابت از سوی دکتر امیدخواه ریاست پژوهشگاه به دانشجویان خیرمقدم گفت و اظهار داشت: تمام سعی ما ایجاد امکانات و تسهیلات مناسب در شان پژوهشگاه برای رفاه حال شما دانشجویان عزیز است.
وی افزود: هیئت رئیسه پژوهشگاه علیرغم همه مسائل و مشکلات مالی موجود که گریبان گیر همه مراکز علمی است طی سال های گذشته با به کار گرفتن راهکارهای مناسب و راهنمایی و مساعدت اعضای هیئت امنا موفق به انجام امور شده است و من امیدوارم با رفع تنگناه های موجود بتوانیم امور محوله را به خوبی به سرانجام برسانیم و درهمین راستا از شما دانشجویان می خواهم که ضمن توجه به مسائل درسی در استفاده بهینه از آزمایشگاه های پژوهشگاه و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی دقت لازم را مبذول فرمایید و با تلاش خود باعث حفظ شان و ارتقای جایگاه پژوهشگاه در کشور شوید و همینطور از همکاران حوزه اداری و پشتیبانی پژوهشگاه هم می خواهم تا در حد توان نهایت تلاش خود را در ارائه تسهیلات رفاهی به شما معمول دارند.
دکترشریفی مدیر آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه هم به دانشجویان خوش آمد گفت و اظهارداشت: تمامی سعی مسئولان پژوهشگاه بر ایجاد امکانات علمی، آموزشی و آزمایشگاهی برای شما دانشجویان است تا بتوانید به خوبی به تقویت بنیه علمی خود بپردازید ومن امیدوارم شما از این فرصت به خوبی استفاده کنید.
 دکتر شریفی گفت: امکانات علمی و آزمایشگاهی خوب پژوهشگاه باعث شده تا ما درسال گذشته بیشترین قبولی در آزمون دکتری را نسبت به شرکت کنندگان دیگر مراکز علمی و دانشگاهی داشته باشیم و ضرورت دارد شما به خوبی و با برنامه تحصیل کنید و آئین نامه های مختلف روی سایت پژوهشگاه را به خوبی مطالعه کنید.
دکترطرلانی مدیر حوزه ریاست و روابط  عمومی هم که توجه خاص و ارتباط خوب با دانشجویان دارد، اظهار داشت: مسئولان پژوهشگاه تمام سعی خود را به کار گرفته اند تا با تجهیز کردن آزمایشگاه های پژوهشگاه و تامین موارد آزمایشگاهی مناسب زمینه تحصیل شما را فراهم کنند که این مهم به همت والای شما نیازمند است.
دکترعبایی مدیر پژوهش و فناوری هم ضمن خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورود و برشمردن دستاوردهای پژوهش و فناوری پژوهشگاه ابراز امیدواری کرد تا دانشجویان ضمن توجه به مسائل درسی در زمینه پژوهشی که نقطه برجسته پژوهشگاه است بیشتر فعالیت و از این امکانات بالقوه استفاده کنند .
دکتر موسوی موحدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه و سرپرست گروه فرهنگی و اجتماعی هم به دانشجویان خوش آمد گفت و ضمن تشریح برنامه های فرهنگی اظهارداشت: انشا ا... بزودی یک مجله علمی ترویجی  با عنوان علوم شیمی و مهندسی شیمی منتشر خواهیم کرد که این حرکت به همت خود دانشجویان انجام شده است.
وی افزود: من امیدوارم دوران دانشجویی که یک نقطه خوب در زندگی شما می باشد به خوبی توجه و با برنامه به تحصیل و تحقیق بپردازید البته مسئولان پژوهشگاه شادی، نشاط و امید در زندگی دانشجویان را از اولین شاخص ها و ضرورت های یک مرکز علمی می دانند و در همین راستا از ایده های که منجر به شور نشاط و همینطور ارتقای سطح فرهنگی پژوهشگاه می شود با دقت به این نکته توجه کنید و در جهت  ارتقای آن همت کنید.
 درپایان این مراسم دانشجویان سوالات خود را مطرح و مسئولان پژوهشگاه در هر مورد پاسخ های مورد نظر را بیان کردند.

( ۱ )