مدیریت کارآفرینی وارتباط با صنعت دانشگاه رازی از تشکیل دبیرخانه دائمی استارتاپ در این دانشگاه خبر داد

۲۶ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۰ کد : ۱۳۷۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۷
نشست خبری استارت تاپ دانشگاه رازی کرمانشاه در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست خبری که با حضور دکتر فرزاد ویسی ، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کار...
مدیریت کارآفرینی وارتباط با صنعت دانشگاه رازی از تشکیل دبیرخانه دائمی استارتاپ در این دانشگاه خبر داد
نشست خبری استارت تاپ دانشگاه رازی کرمانشاه در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست خبری که با حضور دکتر فرزاد ویسی ، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و کار آفرینی دانشگاه و جمعی از خبرنگاران رسانه های استان برگزار شد، دکتر ویسی توضیحاتی را در ارتباط با رویداد استارت تاپ و ویژگی های آن ارائه کرد.
وی افزود: استارتاپ رویدادی آموزشی و تجربی است که در آن مدیران تجاری، برنامه نویسان، فعالان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک دور هم جمع شده، تیم تشکیل می دهند و در نهایت ایده های خود را به مرحله اجرا خواهند رساند. این فعالیت ها زیر نظر مربیان و با نظارت داوران که اغلب از میان کارآفرینان برتر هستند، صورت گرفته و هدف اصلی آن تبدیل ایده های خام به کسب وکارهای موفق و عملی است.
وی تصریح کرد: این رویداد فضای کسب وکار سالم را بدون نیاز به سرمایه زیاد و در بستر IT فراهم می کند و علاقه‌مندان در تمامی رشته ها می توانند، ایده های خود را مطرح کرده و برای تجاری سازی آن تلاش کنند و مدیریت کارآفرینی وارتباط با صنعت دانشگاه رازی نیز اقدامات لازم جهت معرفی و اجرایی شدن ایده های منتخب را فراهم خواهد کرد.
دکتر ویسی خاطر نشان کرد: دبیرخانه دائمی استارتاپ رازی کرمانشاه تشکیل شده است و هم اکنون در حال فعالیت می باشد. این دبیرخانه با همکاری دانشگاه رازی قصد بومی سازی رویداد استارتاپ را در سطح منطقه ای و استانی با هدف برقراری ارتباط قدرتمند میان دانشگاه و کارآفرینان وصاحبان سرمایه در سطح استان و کشور دارد.
وی افزود: در جهت توسعه فرهنگ کارآفرینی، استارتاپ یک تجربه موفق جهانی است و تا به امروز قریب به هزار استارتاپ در دنیا برگزار شده، اما در کشور ما سابقه چندان طولانی ندارد.
دکتر ویسی ادامه داد: در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسئول برگزاری استارتاپ در کشور شده است.
وی تصریح کرد: استارتاپ در واقع  یک رویداد آموزشی و تجربی در سراسر دنیاست که در سه روز متوالی شرکت‌کنندگان گردهم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند و گروه‌هایی را برای اجرای ایده‌های خود تشکیل می‌دهند.
دکتر ویسی گفت: این رویداد 28 تا 30 بهمن ماه با محوریت دانشگاه رازی و همکاری برخی از دانشگاه‌ها، سازمان ها و ادارات استان در دانشگاه رازی برگزار خواهد شد.
وی افزود: هدف از برگزاری این رویداد توسعه کار‌آفرینی مبتنی بر فناوری و محک زدن ایده‌ها، وارد شدن به دنیای کسب و کار، یافتن شرکای تجاری آینده و بهره‌گیری بهینه از تجربیات و دانش‌ مربیان و داوران حاضر در استارتاپ است.
دکتر ویسی خاطرنشان کرد: استارتاپ کرمانشاه فرصت مناسبی برای تمامی علاقه‌مندان در استان است تا ضمن آشنایی با ماهیت این رویداد، در حوزه کارآفرینی، ایده پردازی، ارائه مدل کسب و کار و دیگر مفاهیم مرتبط نیز اطلاعات لازم را کسب کنند.
وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در این رقابت ‌لزوماً دانشجو نیستند و به شرایط خاصی نیاز ندارند، اما برای دانشجویان کدهای تخفیف ویژه تعریف شده است. در واقع ورود همه افراد اعم از دانش‌آموزان و دانشجویان در هر رشته تحصیلی در این رقابت‌ها پس از ثبت‌نام آزاد است و هر فردی مجاز به ارائه فقط یک ایده خواهد بود.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه رازی گفت: هزینه ثبت نام برای هر نفر 150 هزار تومان است، اما کسانی که تا آخر دی‌ماه ثبت نام کنند از تخفیف 30 درصدی و همچنین دانشجویان از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند خواهند شد.
گفتنی است در پایان جلسه خبرنگاران حاضر در جلسه به ارائه پرسش هایی در زمینه استارتاپ پرداختند و به سوالات آنان پاسخ داده شد.