مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم: دانشگاه‌های جدیدالتاسیس برای جذب خیران آموزش عالی اقدام کنند

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۶ کد : ۱۳۷۲۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۲۴
دکترمهرالله رخشانی مهر مدیرکل نظارت برطرح‌های عمرانی وزارت علوم همکاری و مشارکت مردم شهرضا درساخت مرکز آموزش عالی این شهرستان را ستودنی دانست و گفت: در هرمنطقه‌ای که مردم و مسئولان از ایجاد و توسعه مر...
دکترمهرالله رخشانی مهر مدیرکل نظارت برطرح‌های عمرانی وزارت علوم همکاری و مشارکت مردم شهرضا درساخت مرکز آموزش عالی این شهرستان را ستودنی دانست و گفت: در هرمنطقه‌ای که مردم و مسئولان از ایجاد و توسعه مراکز دانشگاهی حمایت کنند شاهد رشد و بالندگی در تمامی عرصه‌ها خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررخشانی مهر درمراسم کلنگ‌زنی نخستین ساختمان آموزشی مرکز آموزش عالی شهرضا حضور خیران آموزش عالی درشهرضا را نقطه عطفی درتوسعه مراکز دانشگاهی دراین شهرستان برشمرد و گفت: براساس طرح‌ جدید وزارت علوم درصورتی که خیران 50 درصد هزینه ساخت مراکز دانشگاهی را تامین کنند، دولت نیز به همان اندازه به ساخت این مراکز کمک می‌کند.
وی افزود: بودجه وزارت علوم دراین طرح 32 میلیارد تومان است که با مجموع سایر اعتبارات درسال 94 رقم آن به 75 میلیارد تومان می‌رسد.
مدیرکل نظارت برطرح‌های عمرانی وزارت علوم تاکید کرد: هر دانشگاهی که بتواند از ظرفیت خیران بیشتر استفاده کند از مزایای این طرح استفاده بیشتری می‌برد.
دکتررخشانی مهر تصریح کرد: دانشگاه‌های نوساز و یا جدیدالتاسیس لازم است تا دراسرع وقت نسبت به جذب و معرفی خیران آموزش عالی اقدام کنند، زیرا درصورت گذشت از زمان تصویب طرح دانشگاه‌های بیشتری متقاضی دریافت تسهیلات شده و در نتیجه میزان آن نیز کاهش خواهد یافت .