مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: نخستین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی کشور برگزار می شود

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۴ کد : ۱۳۷۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۹۰
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: نخستین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی کشور با حضور بیش از 160 نفر برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ فضل ا....
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: نخستین نشست معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی کشور برگزار می شود
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: نخستین نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی کشور با حضور بیش از 160 نفر برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ فضل ا... ایرجی کجوری با اعلام این خبر افزود: نخستین نشست سراسری معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی سراسر کشور به منظور تعامل، همکاری، تبیین سیاست های ستاد و ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت های فرهنگی در مراکز غیر انتفاعی از 31 مرداد ماه لغایت 2 شهریور ماه سالجاری در دانشگاه مازندران با توجه به اینکه این استان بیشترین تعداد مراکز غیر انتفاعی را دارد برگزار می شود.
وی افزود: 360 دانشگاه و موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی در کشور فعال هستند که از این تعداد حدود 40 درصد از موسسات غیر انتفاعی از دانشجویان سرانه فرهنگی در هر ترم تحصیلی دریافت می کنند که این مبلغ می بایست در امور فرهنگی، مشاوره و تربیت بدنی هزینه شود، در این راستا برنامه ریزی جهت مشارکت این مراکز در فعالیت های فرهنگی و جشنواره های مختلف و ارتباط مستمر با ستاد ضروری است.
ایرجی کجوری بیان داشت: جشنواره هایی همچون قرآن و عترت، حرکت، نشریات، رویش، تئاتر و  فعالیت های مختلفی از جمله نهضت رضوی، اردوهای رضوی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، حمایت از تشکل های دانشجویی و کانون های فرهنگی- هنری و ... در حال انجام است که ظرفیت های مشارکت دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی در آن دیده شده و این امر می تواند برای این مراکز و دانشجویان این مراکز بسیار مفید و سازنده باشد.
 وی افزود: در این نشست برای نخستین بار شورای مدیران و معاونان به تفکیک ده منطقه تشکیل خواهد شد و دبیر شورای هر منطقه نیز از طریق رای گیری انتخاب می شود. همچنین دکتر سید ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و دکتر مجتبی صدیقی، رئیس سازمان دانشجویان نیز در این نشست حضور خواهند داشت.