مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ازارسال بیش از 400 اثر به جشنواره پایان نامه های قرآنی دانشجویان خبرداد

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۷ کد : ۱۳۷۱۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۶
فضل ا... ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در پانزدهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی بیش از 400 پایان نامه درمقطع کارشناسی ارشد و دکتری مورد داوری قرارگرفته و برگزیدگان به زودی معرفی...
فضل ا... ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در پانزدهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی بیش از 400 پایان نامه درمقطع کارشناسی ارشد و دکتری مورد داوری قرارگرفته و برگزیدگان به زودی معرفی و مورد تقدیر قرارمی گیرند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، ایرجی کجوری با اعلام این خبر گفت: جشنواره پایان نامه های قرآنی جشنواره همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان در راستای ترویج فعالیت های قرآنی در دانشگاه ها و تشویق دانشجویان به نقش آفرینی در حوزه های قرآنی در اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می شود.
وی افزود: فراخوان پانزدهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی از اردیبهشت ماه سال جاری به کلیه دانشگاه های کشور اعم از سراسری، غیرانتفاعی،  پیام نور و آزاد اسلامی ارسال شد و تا پایان خردادماه دریافت آثار ادامه داشت که تعداد 360جلد پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و تعداد 40 جلد دیگر در مقطع دکتری به دبیر خانه این جشنواره رسید که به جز تعداد اندکی، مابقی پایان نامه ها در سال 1394 دفاع شده است.
ایرجی کجوری با اشاره به انجام داوری های پایان نامه ها توسط استادان برتر دانشگاه ها در حوزه علوم قرآن و حدیث گفت: داوری جشنواره درسه مرحله انجام شد. مرحله اول پایش پایان نامه ها،  مرحله دوم داوری اولیه و  مرحله سوم داوری نهایی که دراین مرحله تعداد 34 پایان نامه به عنوان پایان نامه های راه یافته به مرحله نهایی داوری تعیین شدند و در نهایت جمعا تعداد 9 پایان نامه برتر و شایسته تقدیر  در دو مقطع دکتری و کارشناسی ارشد تعیین شد.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: پایان نامه های ارسالی به پانزدهمین دوره این جشنواره نسبت به سال گذشته رشد کیفی و کمی مطلوبی داشته است و حدود 100  پایان نامه برتر رسیده به این جشنواره در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن کریم برای عموم و دانشجویان علاقه مند به نمایش در آمد.
وی در پایان افزود: اسامی برگزیدگان نهایی این جشنواره به زودی اعلام می شود و دریکی از برنامه های آتی  معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از برگزیدگان تقدیر می شود.