مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان:همه باید در حمایت از شرکت های دانش بنبان پارک هرمزگان هم صدا شوند

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۰ کد : ۱۳۷۱۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۲
احمدعلی حسینی ، مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان در نشست مشترک با واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان، گفت: همه دستگاه های دولتی باید در حمایت از شرکت های دانش...
احمدعلی حسینی ، مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان در نشست مشترک با واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان، گفت: همه دستگاه های دولتی باید در حمایت از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری هرمزگان هم صدا شوند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، حسینی افزود: موفقیت در این حوزه تنها با نگاه مثبت به این شرکت ها محقق می شود و لازم در این زمینه همه دستگاه ها ورود کنند و از محصولات شرکت های دانش بنیان حمایت کنند.
وی با بیان اینکه شناخت کافی از شرکت های دانش بنیان وجود ندارد، اضافه کرد، اگر شناخت کافی و تاثیرات رشد این شرکت ها روشن شود حمایت ها نیز به تبع آن بیشتر می شود.
به گفته حسینی، شرکت های دانش بنیان به دلیل توان مالی پائین نیازمند حمایت هستند تا بتوانند وارد بازار شوند.
مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان ادامه داد: واحدهای فناور مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان نباید دغدغه آینده داشته باشند به همین دلیل باید طوری عمل شود که این شرکت ها با اطمینان گام بردارند و در اقتصاد کشور تاثیرگذار باشند.
وی از اعلام آمادگی دیوان محاسبات هرمزگان در حمایت از شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: برای تسهیل در فعالیت پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان همکاری های لازم از سوی دیوان محاسبات صورت خواهد گرفت.
در این نشست همچنین علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی سال های گذشته ارائه کرد.
وی با بیان اینکه رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان در گرو حمایت از این شرکت هاست، خاطرنشان کرد، تحقق اقتصاد مقاومتی نیز با حمایت از این شرکت ها محقق می شود که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اضافه کرد، در این راه وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت های لازم را داشته اند که امیدواریم با برنامه ریزی هایی که صورت خواهد گرفت زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم شود.
وی نبود آزمایشگاه و کمبود فضای فیزیکی را از مشکلات پارک علم و فناوری هرمزگان ذکر کرد و افزود: برای توسعه و نظارت کافی بر شرکت های دانش بنیان نیازمند رفع این مشکلات هستیم.
فتی با بیان اینکه پارک علم و فناوری به دنبال بودجه های پژوهشی نیست، افزود: پژوهش در حیطه کار دانشگاه است و کار پارک علم و فناوری پس از انجام پژوهش و تبدیل آن به فناوری است.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با همکاری دیوان محاسبات استان هرمزگان بتوانیم گام های مهمی در حمایت از شرکت های دانش بنیان بر داریم.