مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی: جلوگیری ازفعالیت موسسات و دانشگاه‌های بی‌کیفیت

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۳ کد : ۱۳۷۱۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۳۵
<p>دکترسیدحسین حسینی مدیرکل دفترگسترش آموزش عالی وزارت علوم گفت: از فعالیت موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌هایی که از لحاظ کیفی مطلوب نباشند، جلوگیری می شود. <br/></p> <p><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسینی دربا</p> ...

دکترسیدحسین حسینی مدیرکل دفترگسترش آموزش عالی وزارت علوم گفت: از فعالیت موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌هایی که از لحاظ کیفی مطلوب نباشند، جلوگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسینی دربازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، گفت: استان سیستان و بلوچستان با توجه به ویژگی‌هایی که دارد همیشه مورد عنایت مدیران آموزش عالی بوده و ما شاهد توسعه‌ بسیار خوب آموزش عالی در این استان هستیم چنان‌ که این گسترش در این استان باعث افتخار انقلاب است.
وی افزود: مراکز آموزش عالی باید توسعه خود را براساس آمایش عالی ببینند، اکنون توسعه کمی آموزش عالی خیلی مدنظر نیست، توسعه رشته‌های مورد نیاز در دانشگاه‌ها با توجه به نیاز استان و منطقه انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم گفت: شعارمدیریت آموزش عالی توسعه کیفی آموزش است و درهمین راستا ظرفیت موسسات آموزش عالی که از لحاظ کیفی مطلوب نباشند، تعدیل و درمراحل بعدی از فعالیت موسساتی که شرایط مطلوب برای آموزش عالی ندارند، جلوگیری می‌شوند.
دکترحسینی درادامه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با توجه به قابلیت‌هایی که دارد می تواند افتخار استان و منطقه باشد.
مدیرکل دفترگسترش آموزش عالی وزارت علوم به اتفاق رئیس ، نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و اعضاء این کمیسیون به همراه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان اواخر هفته گذشته از این واحد دانشگاهی بازدید کردند.

 


( ۱ )