مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، بر ضرورت حرکت به سوی نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد تأکید کرد

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۹ کد : ۱۳۷۰۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۲۸
با حضور دکتر میرزابزرگ مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تعیین مدل بودجه پیشنهادی سال 1396 موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم، نشست معاونان و مدیران اداری ...
مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، بر ضرورت حرکت به سوی نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد تأکید کرد
با حضور دکتر میرزابزرگ مدیرکل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تعیین مدل بودجه پیشنهادی سال 1396 موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم، نشست معاونان و مدیران اداری و مالی موسسات پژوهشی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر میرزابزرگ در این نشست با تاکید بر ضرورت حرکت به سوی نظام بودجه‌ریزی مبتنی برعملکرد با توجه به الزامات قانونی موجود اظهار داشت: موسسات پژوهشی باید براساس ماموریت‌های محوله در اساسنامه‌های مصوب، ضمن ارائه برنامه‌های راهبردی خویش، به عنوان پیش زمینه اجرای موفق بودجه‌ریزی مبتنی برعملکرد، گام بردارند.
وی با اشاره به گستردگی وظایف و ماموریت های موسسات پژوهشی گفت: به منظور تعیین قیمت تمام شده فعالیت‌های مراکز پژوهشی، حرکت به سوی مدلی از بودجه بندی که از جامعیت لازم برخوردار باشد ضروری است.
دکتر میرزابزرگ افزود: با ایجاد شفافیت در هزینه های مراکز و موسسات پژوهشی و همچنین با ارائه دلایل و مستندات قابل دفاع می توان نسبت به رشد مناسب و در خور توجه بودجه این موسسات در لایحه بودجه پیشنهادی سال 1396 اقدام کرد.
وی با تشریح مدل تعیین قیمت تمام شده فعالیت موسسات پژوهشی به عنوان مدل مورد استناد سال گذشته ابراز امیدواری کرد: از طریق تشریک مساعی و تعامل مستمر  موسسات پژوهشی با مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه می توان به تحقق کامل اعتبارات پیشنهادی موسسات پژوهشی در لایحه بودجه سال 1396 براساس قیمت تمام شده فعالیت این موسسات دست یافت.
گفتنی است این نشست با حضور معاونان و مدیران اداری و مالی موسسات پژوهشی و جمعی از کارشناسان امور تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.
 

( ۱ )