مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان: در تدوین برنامه ششم توسعه جایگاه مشخصی برای ورزش دختران در نظر گرفته شده است

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۴ کد : ۱۳۶۹۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۴۸
دکتر محمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: توجه به مقوله ورزش به ویژه ورزش دختران همواره از تاکیدات بزرگان دین مبین اسلام و مسئولان نظام مقدس اسلامی ایران بوده و در تدوین برنامه ش...
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان: در تدوین برنامه ششم توسعه جایگاه مشخصی برای ورزش دختران در نظر گرفته شده است
دکتر محمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: توجه به مقوله ورزش به ویژه ورزش دختران همواره از تاکیدات بزرگان دین مبین اسلام و مسئولان نظام مقدس اسلامی ایران بوده و در تدوین برنامه ششم توسعه جایگاه مشخصی برای ورزش دختران در نظر گرفته شده است. 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر پورکیانی در آیین افتتاحیه دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در مجتمع آموزشی و رفاهی دانشگاه مازندران، اظهار داشت: امروزه ورزش دانشجویی در کشور ما جایگاه ویژه ای پیدا کرده و نظر همگان را به خود جلب کرده است.
وی افزود: آماده‌سازی و هماهنگی برای حضور دانشجویان دختر 58 دانشگاه از سراسر کشور آنهم با توجه به تعطیلی فصل دانشگاه‌ها نشان از اهمیت ورزش در کشور است.
سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم تربیت بدنی، توجه به ورزش‌های همگانی است، خاطرنشان کرد: توسعه ورزش‌های همگانی زمینه‌ساز بروز و شکوفایی استعدادهای ورزش قهرمانی و حرفه ای است.
وی اظهار امیدواری کرد: توسعه فضاهای ورزشی و ایجاد محیط ورزشی رو باز البته با توجه به وضعیت اقلیمی و جغرافیایی هر منطقه و شهرستان به عنوان یکی از مهم‌ترین رویکردهای اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال جاری محسوب می‌شود.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان بیان داشت: کشف، ظهور و شکوفایی استعدادهای ورزشی و ایجاد بسترهای مناسب برای حضور آنان در مسابقات ورزشی قهرمانی از جمله اهداف برگزاری دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در مازندران به شمار می‌آید.
دکترپورکیانی، با بیان اینکه از زمان شروع این المپیاد تاکنون چندین دانشگاه برای میزبانی سومین دوره برگزاری این رقابت‌ها در استان و دانشگاه خود اعلام آمادگی کرده اند، گفت: پس از بررسی‌های لازم و در روز اختتامیه این مسابقات، میزبان دوره سوم المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور معرفی می‌شود.